Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is olyan nehezen tudja...

Más is olyan nehezen tudja rávenni magát a tanulásra?

Figyelt kérdés

Ezen a héten kezdődött az egyetem és már lenne mit tanulnom, de csak szenvedek jobbra meg balra, mert nem vagyok képes leülni az anyag mellé. Ez a harmadik évem, szóval jópár tapasztalatom van már a suli kezdéssel kapcsolatban, de ilyen még sosem volt.😅

Kíváncsi lennék, hogy ti mivel motiváljátok magatokat, ilyen esetben mik a módszereitek..stb. Szerintem ez bármilyen iskola kezdés kapcsán felmerülhet, így nemcsak az egyetemisták tippjei érdekelnek!🙂



2020. szept. 12. 13:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
iskolakezdés*
2020. szept. 12. 13:24
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Azzal, hogy nem akarok megbukni és jól akarok teljesíteni. A kérdésed inspirált rá, hogy nyomtassak még pár analízispéldát megoldva és írjak a szakcsopimba. BME-s vagyok. Te?
2020. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Szeretem a szakom és ez nagyon sokat segít. Vannak tárgyak amit utálok, de szakomhoz kötődik szóval átvészelem. Meg mindig tanulok magamnak pluszban otthon, sőt egész nyáron tanultam, így már ez a megszokott és nem okoz problémát átállni.
2020. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Most nekem is nehezebben megy, picit sokkot kaptam az első hét után :D Elszoktam tőle, hogy kollégium, tömegközlekedés, tömeg, be kell járni órákra stb., nekem ez még kicsit furcsa és úgy érzem ez önmagában lefáraszt. Az utolsó napon csak ettem, majd bezuhantam az ágyba és kész :D Közben pedig csomó feladatot kaptunk már, olvasni kellenne, beadandót kellene írni és közben még ott van a szakdolgozat is minden velejárójával együtt... de úgy érzem magam mint egy szétszaggatott zokni :D
2020. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Jó volt olvasgatni, motiválóak!!
2020. szept. 12. 19:58
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező hova jársz? Kettes vok.
2020. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jaj, ne haragudj, elkerülte a figyelmem, szintén bme.
2020. szept. 12. 20:47
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Hogy bírod ki ha ilyen hanyag vagy? Baráti körömben aki hanyag az csúszik a viken, aki okos és szorgalmas is, kihozza az 5 feletti korrigáltat, ugyanott a viken.
2020. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért nem semmi, hogy ennyiből megállapítod egy vadidegenről, hogy hanyag. Sajnos ezt nem tanítják még a bme-n se, hogy emberek vagyunk, 2 napunk se egyforma, valamikor jobban tudunk koncentrálni, máskor meg kevésbé. Kihatással van ránk az időjárástól kezdve az értelmetlen válaszokig (mint a tied) minden. :)
2020. szept. 12. 21:12
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem tudja magát rávenni, az minek számít? Ugye nem olvastam sok dolgot, viszont amit olvastam az csak hanyagság.
2020. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!