Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2019ben érettségiztem, egyetem...

2019ben érettségiztem, egyetemet szeretnék váltani, hogyan kezdjek hozzá az újraérettségire való felkészülésre?

Figyelt kérdés

Nem érettségiztem kémiából, most viszont abból szeretnék középszinten. Nem voltam belőle különösebben jó, de érdekelt, viszont sok idő eltelt mióta tanultam. Hogyan kezdjek hozzá? A mostani érettségi rendszerről is keveset tudok.

Vagy kémiára mennék a Debreceni Egyetemre, vagy lótenyésztő agrármérnökire, a kémia mindkettőhöz jó/kell.

Van egyáltalán esélyem a nulláról felhúzni magam tavaszra? természetesen államire szeretnék bekerülni..



2020. szept. 12. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem voltal belole kulonosebben jo, csak erdekelt, akkor ez edeskeves lesz a kemia szak elvegzesehez. Az nagyon durva. Ajanlom, hogy nezegess egy tantervet a valasztott egyetem oldalan, talan abbol ki tudod talalni, hogy erdekel-e olyan szinten. A mernoki kepzeseken, legyen az barmilyen is, sok-sok matek, szamolas, ilyen-olyan fizika, stb van, azokkal hogy allsz? Az sem konnyu. Egyebkent meg en a helyedben keresnek egy tanart, aki felkeszit, foleg ha emeltezni szeretnel belole. Egy emelt erettsegi kotelezo, kemia szakra gondolom alap a kemia emelt, a masikrol nem tudok nyilatkozni. A nullarol egyedul egy bizonyos szintig el tudsz jutni, de az emelthez kellene egy tanar. Tovabba csak meg egy peldat szeretnek neked mondani, hogy en hogy jartam. Imadtam a magyar irodalmat egesz eletemben, a gimis eveim masrol sem szoltak, csak olvasasrol es tanulasrol, igy adott volt, hogy en magyar szakra fogok menni. Ez meg is tortent, azonban meg igy is elegge nehez volt, mert olyan melysegekben tanultuk, hogy rajottem, engem ez annyira nem erdekel, ezert ott is hagytam 1 ev utan. Elofordul ilyen is.
2020. szept. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy éve egyetemre jársz, mégse tudod, hogya kell tanulni?...
2020. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Latom szovegertesi problemaid vannak, senki sem kerte hogy beszologass
2020. okt. 15. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!