Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnivalók a Karinthy Frigyes...

Tudnivalók a Karinthy Frigyes Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8.-os vagyok és nemsokára előttem áll a felvételi és az iskolaválasztás. Nagyon érdekel az angol nyelv és jó is vagyok benne, most szeretném letenni majd tavasszal a középfokú nyelvvizsgát, ha minden a terv szerint halad. Gondolkodtam, azon, hogy a Karinthy Frigyest jelölném meg elsőnek, de igazából szinte semmit nem tudok róla. Lenne pár kérdésem: Mennyire éri meg kéttannyelvű suliba menni?

Mennyi a felvételi ponthatár? Tényleg szóbelizni kell matekból és magyarból? Ha igen angol nyelven? Mennyire nehéz? Van kollégium? Mennyire kell sokat tanulni? Van idő sportolni, esetleg barátokkal lenni? Köszönöm szépen előre is a válaszokat! A tapasztalatokat is szívesen elolvasnám.



2020. szept. 12. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

gimiskola.nhely.hu

felvizsga.eu

2020. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. szept. 12. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van szóbeli matekból és magyarból de sztem máshol is így van ez, nem angolul kell felvételizni, hiszen nem feltétel még az se, h tudjon valaki angolul. O-ban egész évben csak angolul tanultok majd. Ha már közép fokon beszélsz nem biztos, h angol kéttannyelvűbe érdemes menned, persze leht, felsőfokot megkapod szinte biztos. De mehetsz esetleg német nyelvből is kéttanra és akkor még egy nyelvet tudni fogsz és még egyet úgyis választani kell majd. Van kollégium. Változó, h sokat kell e tanulni, ha könnyen tanulsz akkor nem vészes, ha inkább szorgalmas vagy akkor sokat. Van időd, sportolásra, több diák versenyszerűen sportol, vannak programok és természetesen a barátokra is jut idő, de ez inkább egyén függő. Én csak ajánlani tudom az iskolát :)

2020. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! en is oda szeretnek menni angolra. nekem is tervben volt a kozepfoku, de vegul nem tudtam elmenni.

viszont szerintem nagyon is megeri angolra menned. oke, megtanulsz angolul, de nagyon nem mindegy, hogy milyen szinten. az angollal akarmit kezdhetsz majd.

;)

2020. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!