Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2021-es érettségihez is...

A 2021-es érettségihez is szükséges a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Idén is kötelező lesz minimum egy B2-es nyelvvizsga, hogy le tudjunk érettségizni?

2020. szept. 16. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem idén is, hanem idén már valószínűleg igen - hacsak a vírus miatt tovább nem halasztjak ezt is, amire simán van esély szerintem... Majd akkor fogják eloirni, ha be tudjak indítani az ingyenes nyári nyelvtanfolyamokat, úgy tippelem.
2020. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.

Azt nem tudod veletlenul, hogy milyen forumokon lehet tajekozodni, ahol naprakesz informaciokat talalok ezzel (es barmilyen egyeb valtozassal) kapcsolatban?

2020. szept. 16. 22:33
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
2020. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Ez hol olvastad? Miért lenne kötelező a nyelvvizsga, ha a középfokú idegennyelv is érettségin alapfoknak felel meg?

Igen sok embernek nem lesz akkor érettségije, ha ezt behozzák valóban. Én úgy mentem el érettségire, hogy alapszavakat nem tudtam, meg semmilyen féle nyelvtant nem vettünk négy év alatt.

2020. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Ja, persze, igaza van az előzőnek, az érettségihez nem kell, csak a tovabbtanulashoz (majd, valószínűleg).
2020. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Amíg ilyen a nyelvoktatás színvonala, addig ennek bevezetésével:

* Ha az érettségihez írják elő, akkor redundánsan kell teljesíteni a nyelvi érettségit. Emellett elkaszálnák sok fiatal életét, évekig nem tudnának elhelyezkedni, amíg nem tudnának sikeres nyelvvizsgát tenni.

* Ha egyetemen bemeneti feltétel lenne, akkor sokan a nyelvvizsga miatt nem tudnának egyetemre menni, nem lenne esélyegyenlőség. Megszűnne a szaktárgyi szelekció, a nyelvvizsga eléggé megszűrné a jelentkezőket a reál tanári tagozatokon. Vagy akár az egész TTK-n. Nem a diplomás beszélné a nyelvet folyékonyan, hanem a Bsc-s hallgató.

* Msc felvételihez írnák elő. Ez egy kissé redundánsnak hat, hiszen a Bsc-s diplomához nyelvvizsga kell. Kivéve azt a rendkívüli helyzetet, amikor nyelvvizsga nélkül osztanak diplomát. Ennek sokan örülnének, hiszen máris nem egyenértékű a koronás diploma a normállal.

2020. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Több helyről hallottam, hogy előírás (lesz) idéntől...
2020. szept. 18. 07:59
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Akkor kevés embernek lesz érettségije, pedig az az utóbbi időben alap lett. Most a 12 osztály lesz az alap. Szegény fiatalok!
2020. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha a nyelvoktatás állapota miatt el kellett törölni a kötelező nyelvvizsgát, mint bemeneti kritériumot, akkor most miért gondolnák azt, hogy azért az van elég jó ahhoz, hogy anélkül érettségizni se lehessen? Az érettségizők számát ezzel meg is feleznék.
2020. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Találtam egy cikket, 2017-es, elavult.
2020. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!