Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha orvosira szeretnék menni...

Ha orvosira szeretnék menni akkor milyen szintű nyelvvizsga kell majd illetve érettségi? És elég pl angolból vagy németből is szükséges?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
orvosira emelt biosz+kémia kell. azzal kapod a többletpontot. nyelvvizsgára már nem kapsz többletpontot.
2019. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A diploma miatt legalább középfokú komplex kell. A nyelv mindegy, hogy miből. Esetleg még szakmait is tehetsz, ha van rá időd(profexesre gondoltam)
2019. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Angol nyelvizsga kell ahhoz, hogy majd megkapd a diplomát (a német nem jó), úgyhogy ajánlom, hogy azt csináld meg minél hamarabb :)
2019. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Mindegyikhez B2 kell, ezt mért nem tudod? Évek óta másról se beszélnek! És mégis miből gondolod, hogy te köteles vagy németet tanulni (mért pont németet?), ha orvosira akarsz menni? Aki olaszos, az ne legyen orvos?
2019. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Jövő évtől már a bemenethez is kell b2 komplex nyelvvizsga!
2019. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

3as vagyok, nem tudom miért pontoznak le. Alapból jön az új törvény, hogy nyelvizsga kell ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre. Na már most én azt ajánlom, hogy az angolt csináld meg, mert az kell, hogy majd megkapd az orvosi diplomádat. Azt hiszem az idei végzősök az utolsók, akik német nyelvizsgával is kaphatnak diplomát.

Aki olaszos, az is tanuljon és vizsgázzon le angolból, mert az kell. Nem én találtam ki.

2019. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2019. máj. 11. 09:20
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Én se értem #3-ast miért pontozták le..

Nekem barátnőm 2016-ban kezdte Szeged Orvosit, német nyelvvizsgája van és le van írva az oldalon, hogy ANGOL nyelvvizsgára van szüksége diplomához.

2019. máj. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Nem olyan biztos az, hogy a két emeletért megkapod a (max) 100 többletpontot.

A nyelvvizsga kötelező a felvételihez, így a diplomához már nem kell külön megcsinálni.

Egyébként mivel valószínűleg csak 50 pontot kapunk(én is orvosira fogok jelentkezni), én felsőfokú angol és középfokú német nyelvvizsgát teszek, a németet beszámíttatom a kötelezőnek, az angol felsőfokúért meg +40 pontot kapnék, így 90 többletpontom lenne.

2019. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Én 2015-ben végeztem orvosin, már akkor is úgy volt, hogy közép angol szakmai kell a diplomához, a szakmai részt viszont majd egyetemen ráérsz megcsinálni. A közép bármi viszont már az érettségihez is fog kelleni, oda elvileg nem csak az angol jó, csak erősen ajánlott.

Amin érdemes gondolkodni, hogy tudsz-e csinálni két közepet, mert ha esetleg majd PhD-t szeretnél ahhoz kelleni fog az angol mellé még valami. De ezért nem érdemes most elkezdeni második nyelvet tanulni.

2019. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!