Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Műegyetemr...

Mi a véleményetek a Műegyetemről ?

Figyelt kérdés
Az országban még mindig a BME-n van a legjobb műszaki képzés ? Egyik kérdésben olvastam itt (ha megtalálom be linkelem) ,hogy a BME már nem annyira vezet országon belül a műszaki oktatásban,mint mondjuk 20 éve amikor az volt az országban a legelitebb iskola. OE,PTE,PE,SZIE,SZE is van már olyan szinten mint a BME. A másik pedig, hogy abban a kérdésben azt mondta valaki , hogy azért elmaradott a BME , mert nagyon elméleti a képzésük a többi pedig sokkal gyakorlatiasabb . Szerintetek melyik a jobb és miért ?

2020. szept. 17. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A mérnök alapvető feladata az elméleti tudás gyakorlati alkalmazása. Ennyi. A BME mérnököket képez, a többi meg művezetőket.
2020. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos én ugy latom hogy a BME egyre jobban megy lefelé, képtelen haadni a korral, az új oktatók többnyire gyér tudással és modorral rendelkeznek


tobb ismerősömnek is ez a véleménye


Jarmumernoki szakra rendkívül alacsony pontszámmal be lehet jutni, MSc-re kevés a jelentkező...


Ami kimagasló az az egészségügyi mérnök MSc képzés, ill. VIK tovabbi kepzesei; sajnos az eddig "piacvezető" vegyészmérnök képzés is elveszítette regi fényét.


Posztgraduális kepzest (pl. szakmernoki) még mindig bonyolult módon szervezik, mashol mar Online formaban is van pl. munkavédelmi képzés. Nem akarnak mas időpontokban oktatni. Epp ezert hallgatókat veszítenek.

2020. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Én ide járok és szeretem. Távolról nem látok rá és nem tudom összehasonlítani mással, ez csak az én véleményem.
2020. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Én is ide járok és nagyon szeretem. :) Én mindig is úgy gondoltam hogy itt lesz a legnehezebb elvégezni a szakot, persze nincs összehasonlítási alapom. Mindig úgy láttam hogy itt sokkal szigorúbbak, tekintélyt parancsolóbbak a tanárok.. Plusz azért választottam végül ezt, mert nagyon sok ismerősöm van aki itt végzett és mindenkitől azt hallottam hogy egy BME-s diploma milliószor többet ér mint bármelyik másik. Természetesen az lehet, hogy más sulikban jobb a képzés, viszont a diplomájuk tényleg nem fog annyit érni. :/ Sajna ezt csak az tudja neked megmondani aki több suliban is tanult. Na de végülis, szerintem a BME mindig BME lesz, ezt már nem tudja lekaparni magáról. :D
2020. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Még mindig vezet. Nyilván kérdés, hogy milyen szempontokat nézünk, ha az a célod, hogy felületesebb tudásod legyen és épphogy felvegyenek egy adott területre, akkor a gyakorlat orientáltabb egyetemekre is mehetsz. De aki komolyabban gondol a szakterületére, az még mindig inkább a BME-t részesíti előnyben.


Én interjúztatókkal is szóba került, hogy mely egyetemről érkezett hallgató szokott jobban szerepelni, és ott még mindig a BME-t hallom/hallottam a legtöbbször.


Persze én is hallom kritikaként, hogy nem haladnak a korral, csak ez legtöbbször igazából alaptalan, mivel azt szokták felhozni, hogy órán milyen technológia, eszköz van, miközben a BME-n nem elsősorban másnap alkalmazható gyakorlati tudást adnak át, hanem szemléletmódot, gondolkodásmódot, amit sokszor könnyebb régebbi, egszerűbb, letisztultabb eszközökön keresztül átadni, és ha azt már elsajátítottad, akkor az akkori trendet is könnyen el tudod majd.


Ma nagyon sok hallgató már csak annyit lát, hogy papír, papír, ezért tök mindegy, hogy hol szerzi. Csak nagyon sokszor hátrány, ha rosszabb helyről szerzed.

Több ismerősöm is volt, aki BME-sként indult, csak neki nehéznek bizonyult, ezért váltott más egyetemre, és nagyon sokszor jött tőlük az a visszajelzés, hogy mennyivel kevesebbet kérnek számon, mert még későbbi félévekben is tudják használni azt, amit a BME-n 1-2 félév alatt tanultak.


Én nem látom azt, hogy nagyon gyengült volna a többi egyetemhez képest. EU-s viszonylatban valamennyire ez látszik, de ez a jelenlegi politikai viszonyoknak köszönhető leginkább.

2020. okt. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Azok terjesztik, hogy mindegyik ugyanolyan jó vagy jobb, akik nem oda járnak.
2021. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!