Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetemre járó...

Miskolci Egyetemre járó emberek! Aki doktorira jár, annak gyakran be kell menni az egyetemre? A balekoktatáson kötelező részt venni?

Figyelt kérdés

Én most leszek elsőéves BTK-n, és nem szeretnék összefutni egy v.kivel, aki elvileg ott, az egyetemen fogja letenni a doktoriját. Konkrét személyről van szó. Nem, nem félek tőle, de 3 év alatt eleget voltam már vele egy bagázsban, és eléggé rossz véget ért az ismeretségünk.

A balekoktatás kérdésem is ehhez kapcsolódik. Azt tudom, hogy szó esik a viseletekről, meg a hagyományokról. Ez az illető szokott ezekről beszélni az elsőéveseknek. Ezeket az előadásokat minden elsősnek meg kell hallgatni karonként, vagy nem?


2010. aug. 7. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ME-s vagyok, bár nem bölcsész, hanem közgazdász. Tudtommal nem fogsz PHd-sokkal találkozni, max hogyha a TE karodon phdzik az illető, akkor nagy a valószínűsége hogy tanítani fog! Phdsoknak kötelező a tanítás, én II.éves leszek, de a karunkon lévő összes phd-st ismerem/ismerjük.

Balekoktatáson én nem voltam, ha vállalod h balekká avassanak, akkor igen, ott kell lenned azon az előadáson, mivel ezekt vagy doktor hallgatók, vagy idősebb hallgatók tartják. És igen, karonként vannak a "szertartások" :)

2010. aug. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Ez az illető Egerben szerezte a második diplomáját föciből (föcitanár), de azt nem tudom, hogyha ide, Miskolcra felvették doktorira, akkor fog-e velünk összefutni, vagy nem, mert hát végülis tanárként végzett, és asszem, ide is arra jelentkezett tovább.... Meg azt tudom, hogy az elsősöknek sok olyan tantárgyuk is van, ami nem kapcsolódik feltétlen a szakukhoz.
2010. aug. 7. 20:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ezek a "szertartások", ezek mik? Ne kímélj a válasszal! :)
2010. aug. 7. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

az első vagyok :)

A balekoktatás az egy ...

Pár héten át tartó "oktatás" amit felsőbb évesek tartanak, lényegébe a gólyák alázásáról szól. Mienk nagyon elcseszett volt, volt olyan csoporttársam, aki nem tűrte h úgy beszélnek vele mint a kutyával, és kiment a teremből. Magadnak készítesz kartonból indexet, amibe írnak a felsőbb évesek meg stb. A balekoktatás eltart azthiszem vagy 3 hétig. A végén van egy balekkeresztelő, ilyenkor keresztanyát ill. keresztapát választ magának a gólya, és nyakon öntik sörrel, így keresztelik meg :) az egész szakest jellegével történik. Igazából ha nem veszel részt rajta, semmit se vesztesz, annyi h nem hordhatod az egyetemi egyenruhát, illetve nem vehetsz részt szakesteken, meg jönnek a kamu szöveggel h nem kapsz gyűrűt mikor végzel az egyetemmel, de ez nem igaz! :)


Ha ez az ismerősöd tanárit végzett, akkor igen, ott lesz a bölcsész doktorin, és mivel kicsi a világ, tuti össze fogsz vele futni (már csak azért is, mert a bölcsész kar épülete elkülönítve van az egyetem többi épületétől, és kisebb is)



Kérdésed van még szívesen válaszolok!

2010. aug. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, akkor.... :/


Nem írom le melyik asztaltársaság tagja ez az illető, mert lehet, hogy rájönnétek, kiről van szó. Értem. Nekem is csak az a bajom a b.o.-sal, hogy nem éppen emberi a hangnem, és én nem szeretem, ha idegen emberek bunkóznak velem. Szerintem ennek arról kéne szólni, hogy poénos dolgokat csinálunk (olyasmit, mint Rémy Gaillard, meg a Sokk TV-sek), meg jókat röhögünk egymáson, nem pedig arról, hogy megalázunk számunkra teljesen ismertlen embereket hagyományőrzés címén.

Sokszor hallottam a szakestekről, hogy semmi másak, mint kiöltözött I.H.B. partyk. Ez igaz?

2010. aug. 9. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!