Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha covid gyanú miatt hiányzok...

Ha covid gyanú miatt hiányzok akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős az egyetemen. Múlthéten lebetegedtem és az orvosom nem engedett bejárni covid gyanú miatt, de eltelt 3 nap mire súlyosbodtak a tünetek és kérte a tesztet plusz önkéntes karanténba kellett vonulnom. Szóval már hiányoztam egy hetet, és az egyetem csak 2 negatív tesztel enged vissza, de az orvosom nem tartja indokoltnak a következő tesztet mert már javulok. TO azt mondta töltsek 10 napot itthon és ha nem lesz kövi teszt akkor kérelmezzem a távolléti oktatást arra az időre (de amúgyis jogosult lennék rá mert él velem egy háztartásban veszélyeztetett korú)

Az lenne a kérdésem, hogy elfogják nézni nekem ezt a sok hiányzást? Mert mire ebből kimászok lesz vagy 2 hét, ha nem több. Nem lesz így érvénytelen a félévem? Mi lesz ha megint elkapok valamit és összegyűlik a 3 hiányzás? Most tényleg a járvány miatt meg kell majd ismételnem a félévet mert csúszok? Továbbá azon is gondolkodtam, hogy megkérem a távolléti oktatást egész félévre aztán majd ha meggyógyultam akkor a fontosakra bejárok ha tudok, mert ha szerencsém van most nem hoztam haza covidot a veszélyeztetett családtagomnak, de lehet legközelebb fogok és azt nem szeretném. Szóval lehet ilyet, hogy távollétit kérek, de néha bejárok? Vizsgázni majd bemehetek? Vagy hogy működik ez? Hogy tudnék ennek utánajárni? A honlapon semmi infó nincs.

Egyáltalán mit csináljak most? Mi a jó döntés? Nagyon kétségbeesett vagyok.



2020. szept. 27. 22:56
A kérdező szavazást indított:
Elnézik a tanárok, nem buksz meg
Nem fogják elnézni
Inkább kérj távollétit egész félévre az a biztos
39 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben kérnék távollétit.
2020. szept. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Vagy utólagos passziválás, ha annyira nem vagy jól, aztán jövőre, remélhetőleg normális körülmények között újra nekifutsz. Így nem csúszol, azaz nem vész el állami félév/tandíj.
2020. szept. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%
Azért a jelenlegi helyzetben az egyetemek nagy része sokkal rugalmasabban kezeli a hiányzásokat (persze nyilván nem bemondásra, hanem a megfelelő orvosi papírok bemutatásával). 10 nap karantén után negatív teszt nélkül is gyógyultnak vagy minősítve, ha vagy megszűntek, vagy enyhültek a tüneteid, az orvos erről adhat igazolást, amit bemutathatsz a TO-n vagy ha nem fogadják el, akkor a dékánnál.
2020. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is tavolmaradasi kérelmet kell benyujtanom, szerintem ez a legbiztosabb megoldás most. Evvel nem lesz gondod a későbbiekben.
2020. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!