Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ilyenek a magnós...

Tényleg ilyenek a magnós feladatok a BME (B2 angol) nyelvvizsgákon?

Figyelt kérdés

Ugye vannak különböző, felkészülést segítő kiadványok és az ezekhez kiadott hanganyagokban elég érthető sebességgel, angolos kiejtéssel mondják el a szöveget. Valós nyelvvizsgán is ilyeneket kapunk? Vagy élesben már hadarás, raccsolás és érthetetlenül zajos felvétel várható?


(u.i.: Ha valakinek van kedve pusztán pozitív élményeket írni a BME-s nyelvvizsgákról, az ös jöhet bátorításképp :D, de elsődlegesen a kérdésben foglaltak érdekelnének.)



#angol #BME #B2 #gyanú #segédanyag #totáliskétségbeesés&félelem
2016. febr. 22. 00:19
 1/1 anonim ***** válasza:

BME-ről nem tudok nyilatkozni, hanem a TELC-ről:


2010-ben nyelvvizsgáztam, megcsináltam az összes hivatalos felkészítő könyvet, kb. 95%-ra. Én magam is meglepődtem, hogy milyen jól sikerültek, de azért láttam, hogy túlságosan is egyszerűek voltak a feladatok.


Majd jött a nyelvvizsga, ahol sokkal nehezebb, hosszabb feladatok voltak benne. Így összesen lett 70%, ami 25% rosszabb lett. És nem a vizsgahelyzet miatt, nehezebb feladatok voltak, hosszabb szövegek, rosszabb hallás utáni. Nem árt erre felkészülni, szerintem a többi nyelvvizsgánál is ez a helyzet.

2016. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!