Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen a programozás...

Egyetemen a programozás módszertan első féléves anyaga Komolyan az, hogy scratch-be pakolgatod össze a macskás játékot?

Figyelt kérdés
Én hatalmasat csalódtam, középiskola kezdete óta tanulok programozni tanárral, anélkül, emelteztem belőle mert muszáj és ott is volt programozás nyilván, és most meg ezzel a macskás cuccal... Én most úgy érzem hogy egy világ tört össze bennem.
2020. szept. 28. 12:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Olyan érzés mintha minden amit eddig tanultam volna a programozásról felesleges volna és 'pótkerekes biciklire' kellene ülnöm a "csoporttal"... "mozgasd a Cicát, jajj de aranyos, hozzuk be az almát, ha rásétál adjon pontot, keresd meg hogy a 40 kockából melyik csinálja ezt meg azt, megtaláltad de ügyes vagy, húzd oda és akaszd bele", ez tök jó meg minden mert Nagyon alapokat Nagyon hozzá nem értőknek el tudja magyarázni, de ebből miért nem tudnak csinálni szintfelmérőt ha már programtervező informatikus képzés? Angolból tudtak egy elég hosszú feladatsort csinálni szintfelmérő címmel, programozásból nem?
2020. szept. 28. 12:33
 2/13 anonim ***** válasza:
nem
2020. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen alaptárgyakat nem fogják differenciáltan tanítani. Az már a te dolgod, hogy pluszmunkával, más tárgyakkal, otthon megszerzed a tudást. A programozás pont nem olyan dolog amit a suliban fogsz megtanulni.
2020. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez melyik suli?

Elten mondjuk programozás sincs első félévben.

2020. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Halálra röhögöm magam a kérdést, de a válaszokat is olvasgatva. Magyarország, egyetemi oktatás 2020.
2020. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

5.


Min nevetsz?

Ha meg szórják a népet és már első órán tudni kell mindent, akkor meg azért vinnyogtok.

A Scratch egy igen is jó oldal arra, hogy nagyjából bemutassa, mit fog csinálni.

2020. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk tényleg túlzás. Kb általánosban/középiskolában lenne helye a scratch-nek.
2020. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem csak az első 1-2 órán csináljátok?

Bár én nem Magyarországon tanultam, de mi is hasonlóképp kezdtünk a legelső órán. Bár ott sem ilyen húzogatós dolog volt, hanem egy adott nyelven a karaktert kellett mozgatni, csináltatni vele valamit rendes, bár egyszerűbb kódsorokkal.

Ilyen jellegű feladatot mint amit ti csináltok most, mi utoljára High School-ban csináltunk 14 évesen.

2020. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem?
2020. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#2ok

#3 ahogy írtam is már tanultam,tanulok programozni, hiszen ezeket már 9. Osztályban meg kellett tanulni hogy mik azok a változók,hogy működnek,mi az az if/else,stb... Az hogy ezeket ilyen Scratch programmal mint a fogyatékosoknak mondják el,hogy "Na, gyerekek, most azt kell megcsinálni,hogy HA a cicával rámegyek az almára AKKOR adjon plussz pontot. HA, AKKOR. Melyik ez a kocka? HA,AKKOR. Írjuk fel füzetbe! Ha....,akkor....! Hogy van ez angolul,valaki tudja?" Őszintén,ez mi a szar? Az hogy "van aki nem programozott", BULLSHIT! Emelt szakmai érettségit megkövetelte az egyetem, ott meg mindenképp kell programozni, akkor ne mondja már nekem azt valaki hogy hát ő még a büdös életbe nem köpött programkódot akárhogyan is, hanem csak 12. Év végén kitalálta hogy "háténmostproginfórajelentkezekmertazjólfizetmajd". Azért minden hülyeségnek van határa.

Egyébiránt meg több helyről utasítottak el,mert *felsőfokú végzettséggel lehet csak jelentkezni bocsi*, vagy legalább 2 oldalnyi programod kell hogy legyen mert nagy magyar cég már JUNIORT, gyakornokot úgy keres hogy 10 év szakmai tapasztalattal,diplomával...


#4 hát az is csodálatos,hiszen nem is az a lényeg hogy Programozni,Gondolkodni tanuljon meg a diák,hanem hogy cicázzon és nézzék analfabétának 1 nyelvvizsgával meg emelt szakmai érettségivel... Igaz,hiszen pl nyelveket is úgy tanultál annó,hogy megtanultál beszélni,majd megtanultad a magyart, aztán úgy tettél mintha elfelejtettél volna beszélni, megtanultál ismét beszélni majd angolul... Nem hiszem el,ahogy írtam is,hogy nem tudnak egy szintfelmérőt kiköhögni, ahogy angolból is tették...


#5 gondolom igaz is a válaszod eleje,de ragozással gond lehet. Egyébiránt ja. Minden szar és egyre szarabb ezen a helyen. De nem érdekel ezenfelül a dolog.


#6ki mondta hogy mindent tudni kelljen? Ember,azt akarjuk,hogy ne fogyatékos idiótaként legyünk kezelve, hogy az elmúlt eveket ahogy programoztunk, angoloztunk, tettük le a nyelvvizsgát, emelteztünk, ne legyen kikukázva és a pofánkba rágva hogy "Naaa,gyerekeeeeek, írjátok le hogy HA valamiii, AKKOR azleeesz! Szívecske szívecske napocskaaaa!^_^" mert nem ált iskola első osztályában vagyunk!! Vagy mi,arra gondolsz,hogy "bemutatja mit fogunk csinálni", egy kisiskolásoknak való programot fogunk nyúzni egész életünkben/egyetem alatt, ahol "Rányomsz a cicát,kiteszed a 'ha a zászlócskára nyomsz' kockát, rá húzod hogy "játssza le a meow hangot", aztán nyomd meg a zászlócskát! De ügyeske vagy nyávog a cica látod?hallod?tetszik? Jó sikerélmény? na jól van akkor pirospont!:)))" ........


#7 hát ezaz, 11.ben már elég komolyan foglalkoztunk a programozással, ez meg olyan mintha ált suliba kerültünk volna vissza.


#8 még mikor középsuliba volt beiratkozás ott is volt minimális programozós feladat nyílt napon, mondták hogy aki már programozott haladhat, aki nem az halad a tanárral aki mutatja mit hogyan kell hogy legyen fogalmunk arról kb mi lesz, és még ott is komolyan mondom normálisabb kérdések/feladatok voltak mint itt ..


#9 ezt egyelőre nem fedném fel, ha továbbra is ennyire tehetetlen szar marad, akkor leírom. Még ha ügyintézni akarsz se tudsz mit csinálni mert a fene sincs bent, a fenét se érdekli hogy te épp mit akarsz ügyintézni pedig fontos lenne, sőt... Undorító hulladék a magyar oktatás.

2020. szept. 28. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!