Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PHD hallgatók, akik nem...

PHD hallgatók, akik nem laborban kutatnak. Nektek elő van írva egy héten mennyit kell a tanszéketeken tartózkodnotok? Hiszen kutatásokat elvileg ugyanúgy lehet otthon és/vagy a könyvtárban is végezni, mint a zsúfolt PHD szobában.

Figyelt kérdés
Aki mesélne részletesen, hogyan telik egy hete ebben a képzési formában annak a válaszát várom szívesen.
2020. szept. 30. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már végeztem, az én kutatásomhoz nemhogy nem kellett az egyetem falai között semmi, kifejezetten terepre kellett menni hozzá. Annyi "engedményt" kaptam, hogy mivel naponta 3 órát kellett az egyetemre utaznom oda-vissza, "csak" heti 4 napot kellett bejárnom, de akkor a teljes munkaidőben (akkor is, ha éppen a világon semmi munka nem volt). Annyi volt még, hogy ha kinéztem magamnak valami képzést / konferenciát, illetve ha kutatni mentem, mindig elengedtek, de mindig szólnom kellett arról, hol vagyok és mit csinálok, amikor nem vagyok benn.

De olyat is ismerek, aki heti 2 órát volt benn és annyi. Ez végletesen változó.

2020. szept. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyetemtol fugg, de nekunk minden nap 8 oraban bent kell lennunk.
2020. szept. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Mivel melette akár dolgozol is, ezért nem kötelező ott lenned. A Phd évekig tart.. 7 évig is akár.
2020. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as: a nappalit ne vedd egy kalap alá a levelezővel, sem az első 4 évet a további évekkel! Amúgy meg kutatóhelytől függ, sok hely van, ahol egyszerűen nem engedheted meg magadnak, hogy nem mész be, mert tulajdonképpen alkalmazottként tekintenek rád, és egy csomó, kutatásodhoz nem is kapcsolódó munkát kapsz.
2020. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Persze. Na meg olyan is van, hogy tanítassz mellette. Szóval akkor az a munkahelyed.
2020. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%
De például olyan is van, hogy egy Egyetemen tanítassz, de egy másik Egyetemen vagy Phd-n, akkor egyzerűen nem tudod megoldani, azt hogy ott legyél mindennap.
2020. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Azért is kérdeztem rá, mivel ahová tervezek menni ott a tanulmányaim alatt azt láttam, hogy egyes hallgatók folyton ott voltak ameddig másokat szinte ritkán lehetett csak látni. De majd rákérdezek konkrétan, hogy mi is a szokás ilyen téren.
2020. szept. 30. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!