Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ott lehet hagyni az egyetemet...

Ott lehet hagyni az egyetemet és majd ugyanonnan folytatni ahol abbahagytam?

Figyelt kérdés
El akarok a mamahotelből költözni, de nappali infós egyetem mellett élni nincs időm, nemhogy diákmunkát vállalni. Megtehetem, hogy most otthagyom minden következmény nélkül az egyetemet és majd innen folytatom, ahol abbahagytam mondjuk 4-5 év múlva? Vagy ilyenre nincs lehetőségem?

2020. okt. 5. 18:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Mikor kezdted? Ha első féléves vagy, akkor fizetési kötelezettség nélkül tudsz kiiratkozni.

Ha nem, akkor keletkezik fizetési kötelezettség. Ha nem első féléves vagy, akkor már vannak elvégzett tárgyaid. Amikor úgy döntesz, hogy újra beiratkozol, akkor ugyanúgy felvételizned kell az egyetemre, ahogy korábban és el tudod fogadtatni a tárgyaidat.

2020. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ötödik félév.
2020. okt. 5. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom három egymást követő passzív félév után automatikusan elbocsájtanak. Olvasd el a TVSZ-t. Az más kérdés, hogy elbocsájtás utána, ha újra felvételizel ugyan oda, akkor valszeg beszámítják a korábban teljesítettek tárgyaidat. Ha ennyi melózni akarsz, annak is utána járhatsz, hogyan tudnál átkerülni levelezőre/estire.
2020. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!