Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hatodikos gyerekem hogyan...

Hatodikos gyerekem hogyan tudnám rávezetni a tanulásra?

Figyelt kérdés
Semmit nem tanul. Leckét kínkeservesen megírja, de ennyi. Játszana csak, semmi érdeklődése semmi tantárgyhoz. Mióta sulis ezzel küzdünk, de már eszköztelen vagyok és félek, hogy mi lesz így vele.
2020. okt. 6. 02:02
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Egész nap játszana: mármint kint focizna a pajtikkal vagy nyomkodná a telefonodat/számítógépezne/tv-t nézne?
2020. okt. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én eredményekhez kötném az eszközhasználatot. Azt pedig, hogy valami iránt érdeklődjön úgy próbálnám elérni, hogy az elvárt eredmények között kell legyen ötös osztályzat is (testnevelésen kívül) bármely tantárgyból. Így talán kiválasztana egyet ami jobban érdekli és azzal a tantárggyal többet foglalkozna.


Ezen felül pedig 1 db hármasnál többet nem kaphat egy héten (vagy amilyen gyakorisággal kapnak ők osztályzatokat - lehet 2 hét is - az ötössel együtt). Amíg tudja magát tartani a szabályokhoz addig játszhat.


Legyen legalább 1 hét cooldown, tehát ha több hármasa lesz vagy nem sikerül ötöst szereznie az általa választott tárgyból a megadott határidőn belül akkor 1 hétig nincs játék amíg újra nem tud alkalmazkodni.


Plusz tehetsz olyan engedményeket, hogy ha nincs ötös, de hármas se volt akkor az elfogadható. Vagy ha van több hármas de több ötös is (több tantárgyból), az is megfelelő - ezzel láthatóvá válik, hogy reál vagy humán beállítottságú inkább.

2020. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Mióta sulis ezzel küzdünk"

Akkor rontottad el. Hat éve. Nem kellett volna raszallni.

Mindenesetre arról tegyél le, hogy hatevfolyamos gimibe menjen. Bízd rá sokkal jobban, mint eddig, hogy hogyan tanul, hagyd, hogy akár egyeseket szerezzen - aztan majd megint jobb jegyeket, ha tanulni kezd. Hagyd, hogy megtapasztalhassa végre, hogy rajta múlik egy csomó minden: ha nem csinálja, nem lesz eredmény, de ha megint odateszi magát, fel fog tudni állni. Akkor segíts csak neki, ha segítséget kér. De ne kövesd napról napra, hogy miből mi a hazija.

2020. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

"Azt pedig, hogy valami iránt érdeklődjön úgy próbálnám elérni, hogy az elvárt eredmények között kell legyen ötös osztályzat is (testnevelésen kívül) bármely tantárgyból. Így talán kiválasztana egyet ami jobban érdekli és azzal a tantárggyal többet foglalkozna."


Az érdeklődést nem lehet így beleverni valakibe. Van akit érdekel a matek, ő tanulja magától.

2020. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek.
2020. okt. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Mondd meg neki, hogy egy nap lehet belőle sikeres ember, kereshet sok pénzt, segíthet embereken, ha most odateszi magát, és tanul.

Ennek az ellentétét viszont semmiképp se mondd neki! Nekem ezt hajtogattàk felnőtt koromig, és annyira rögzült, hogy ha már nem mondják nekem, akkor én mondogatom magamnak, hogy ,,Nem fog menni" meg hasonlók.

Mondd meg neki, hogy hamarosan tovább kell tanulnia, ha nem akar olyan szakmát tanulni, ami abszolút nem fogja érdekelni, és szenvedni fog benne, akkor tanuljon, mert ilyen hozzààllàssal csak kemény fizikai munkát tanulhat majd, amit nem biztos, hogy kedvelni fog.

Egyébként, ha általánosban nem tanul, majd bekerül egy gyenge középsuliba, és ott hidd el nem fog bukdàcsolni, egy gyűjtőben nagyon nehéz megbukni, ha általánosban megvan a hármasa, akkor egy gyűjtőben ötös lesz, és onnan még egyetemre is mehet, ha tesz érettségit.

Én erős gimibe jártam, és ha most lennék nyolcadikos én önszántamból gyűjtőbe mennék, mert a barátaim közül volt 1-2 ember, aki oda járt, és kaptak egy csomó pénzbeli támogatást, a jogsi egy részét fizette az iskola, ösztöndíjat kaptak, versenyekre jártak, jól érettségiztek, stb. Pedig általánosban tényleg elég rosszul tanultak, és valaki még fejlesztő foglalkozásra is járt.

2020. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Milyenek a jegyei?
2020. okt. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt kéne megérteni, hogy nem fogja érdekelni akkor se, ha befenyítik.
2020. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó, de azt azért nem lehet, hogy akkor ebbe így belenyugodnak a szülők, és kész, vége. Sose lehet tudni, hogy mi lesz az a mozzanat az életben, ami miatt egyszer csak mégis érdekelni fogja olyasmi is, ami azelőtt nem érdekelte.

Egyebkent meg az az egyik legfontosabb dolog az életben, hogy megtanuljunk olyasmiket is elfogadható színvonalon megcsinalni, amik nem érdekelnek minket. Ezért is el kene érni, - nem azt, hogy érdekelje, hanem azt, hogy - tanulja azért azokat a tárgyakat is, amiket nem szeret annyira.

De szerintem az azért tényleg nem túl magas léc, hogy legalább egy tantárgyból legyen ötös - még akkor sem, ha a tesit kizarjuk.

2020. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én bőven nem hatodikos vagyok, viszont én magamtól megtanultam azt is, ami nem érdekelt annyira. Nyilván nem kell belenyugodni, viszont ne higgye senki, hogyha fenyíti a kölykét, azt majd érdekli a matek. :D
2020. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!