Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanuljak meg egy nap...

Hogyan tanuljak meg egy nap alatt egy tételt? Nektek sikerült? És hogyan?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 13:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Inkább 15 perc alatt utolsó.
2020. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De hogyan tanuljak ha egyszer nem érdekel, mert az egész óra értelmetlen?! Tudunk kommunikálni az osztályan és semmi baj sincs. Inkább a világűrről tanuljunk, hogy buták ne legyünk...


Remélem a tanár ahová járok, nem fogja megtudni, hogy ki vagyok itt :D bár ez lehetetlen. :)

2020. okt. 7. 16:17
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez érettségi nyelvtanra? Ne haragudj, ez laza. Ha nem is érdekel, ez akkor is könnyű.
2020. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Meg kell tudnod tanulni számodra érdektelen dolgokat is. Ha ennyi nem megy erőltetésre, akkor még csak nem is lusta, hanem buta nagy.

Egyetemen a kapott tudás max 50%-a lesz hasznos a jövendőbeli munkahelyeden. Mégis meg kell tanulnod, hogy tájékozódott lehess.

2020. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Képzeld nem értettségi, nem akarok hazudni, ezért azt írom, hogy 21/F vagyok és adatrögzítős suliba járok ahol kommunikációs óra van. (pont nekem való az a suli, mert oda nem csak normálisak járnak) annyit írok, hogy nehézproblémás vagyok. Ezért nem járhatok gimibe. És 2021-ben lesz a vizsga. De nem érettségire fog hasonlítani.
2020. okt. 7. 16:38
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nehezebb a helyzeted. Szerintem akkor kezd el tanulni, kérdezz példát róla a tanártól, először is kezd el. 13 as vagyok.
2020. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Olvasd el 1x figyelmesen. Ezután merengj el kicsit az olvasottakon, próbálj fejben felidézni pár olvasott tényt. Ha ez megvan, kezd elölről az olvasást, de immáron minden mondatnál/szöveg v. mondatrésznél tegyél fel kérdéseket az olvasottal kapcsolatban, ezeket mindenképp írd le. Ha ez megvan, pihenj kicsit, igyál pár korty vizet, majd vedd elő a kérdéseket és próbálj rájuk válaszolni. Csak akkor ellenőrizd le magad, ha az összes kérdésre megadtad a tőled telhető legjobb választ. Addig gyakorolgasd ezt a kérdez-felelek módszert, míg az összes kérdésre tudod a választ. Ezután tegyél félre mindent, vegyél papírt, ceruzát, és fejből próbálj mindent leírni amire emlékszel.

Szerintem ez 1 tanulási időbe belefér.

A folytonos újraolvasás nem ér sokat, csak az tud párszori olvasás után könnyen visszamondani dolgokat, aki nagyon figyelt olvasáskor. Tehát még a "normális" embereknél sem egy jó taktika.

Egyébként ha szeretnéd, hogy a tananyag hosszabb távon is megamaradjon, akkor érdemesebb pár naponta ismételni, feleveníteni a dolgokat. Persze, ha csak egy másnapi dogára akarsz készülni, akkor 1 nap alatt is lehet alkotni vmit.

2020. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nos, háromas lett. Nem értem, hogy a tanárnak ezzel mi baja van.
2020. okt. 8. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!