Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek a jegyek jók a továbbtanu...

Ezek a jegyek jók a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés

A kiszemelt gimnáziunban úgy van,hogy a jegyeket és a felvételit is 50-50%ban nézik.


Ilyenek vootak a tavaly év végi a jegyek:

Irodalom. 5

Nyelvtan. 4

Matek. 3

Töri. 5 (és dicséretes)

Biológia. 5

Földrajz. 5

Kémia. 5

Fizika. 5

Angol. 5

(Ha valamit kihagytam akkor szóljatok)


És félévkor kb. ilyenek lesznek

Matek. 3-4

Fizika. 4

Biológia. 5

Földrajz. 5

Töri. 5

Kémia. 5

Angol. 4-5

Irodalom. 5

Nyelvtan. 4-5


Egyébként természet tudományi tagozat a cél.



2020. okt. 7. 15:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Jók.
2020. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Hogy lenne már jó ? Legyünk azért kicsit reálisabbak. A sima gimihez is necces a matek hármas, nemhogy természettudományi tagozathoz. Esetleg valamelyik gyenge, talán közepes gimihez elég.
2020. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én erős gimibe jártam. Megkérdeztem egy kitűnőt, vagy valaki mást, hogy általánosban kitűnő volt e. Válasz: ott ki nem volt az?


Nekem amúgy 1 vagy 2 négyesem volt nyolcadikban, minden más ötös.

2020. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az idei évben feltornázod a matekot 4-esre van esélyed. Az egyik ismerősöm egy erős gimnázium biosz-kémia szakára (Szent László Gimnázium) jelentkezett és felvették, pedig neki is voltak négyesei. A tavalyi matek hármas sok pontot elvesz, viszont egy jó központival az kevésbé fog számítani.
2020. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod kompenzálni a rossz jegyeid (például egy 80-85-90 pontos felvételivel, max. pontos szóbelivel), akkor rendben van, különben nem igazán... Ha a nyelvtanod lenne hármas, cserébe a matekod lenne négyes-ötös, akkor azt mondanám, hogy nyugodt szívvel jelöld meg a term.tud. tagozatot, így viszont elég necces. Még ha fel is vesznek valahogy, azt tudnod kell, hogy a természettudományok alapja a matek, igaz, biológiából nem is annyira nehezek a számolások, de azért a fizika és kémia nem éppen baráti ebből a szempontból, így azt javaslom, hogy akár magántanárral is, de hozd fel valahogy a matektudásod, különben el fogsz vérezni.


17/L

2020. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Ja 3 as matekkal mit akarsz természettudományon? Maximum, hogyha alig figyeltél és tanulás nélkül lett 3 as, vagy nagyon magad alatti szinten lett 3 as. Mert az nagyon gyenge, természettudományon, max akkor nem, ha földrajz, biosz.
2020. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2-esnek és 3-asnak:

Ti elmentek a jó büdös k..va anyátokba! Pusziii

2020. okt. 8. 14:17
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen mentalitással mégis mihez akarsz kezdeni az életben? Fáj, hogy őszinték voltak veled? Szinte egyöntetűleg azt a választ kaptad, hogy a matek hármassal nem igazán fogsz boldogulni természettudományos tagozaton, mert a természettudományok alapja a matematika... Az már más kérdés, hogy kicsit nyersen fogalmazta meg a kettes válaszoló a véleményét, de mégis mit vártál? Simogassuk meg a buksidat és hazudjunk csak azért, hogy ne bántsuk meg a kis lelkivilágod? Tudnék mesélni, hogy nálunk mi ment és megy a mai napig, szóval ideje lenne szembenézned a tényekkel, és ahelyett, hogy másokat küldenél el az anyjukba az interneten, inkább ülj le a seggedre és TANULJ! :)


#5-ös voltam, mehet a lepontozás. :D

2020. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8as

Úgy beszélsz velem,mint egy bolonddal,csak azért mert nem akkora turbó agyú vagyok matekból. Pedig nem vagyok hülye!-mondom ezt önbizalom hiányosan.


Egyébként te komolyan azt gondolod,hogy adjam fel az álmaimat,csak azért mert nem vagyok jó matekból? Menjek szakmunkásba és legyek pénztáros,csak azért,mert nem vagyok turbó agyú matekból?


Persze,hisz mit ér a többi jegy...biológiából, kémiából szín ötös vagyok! De ez mit számít,hisz csak a matek...

Tudjuk is jól,hogy csak a matek jegyet nézik a felvételin,az nem számít,hogy valaki 2-es volt végig a többi tantárgyból,ja,nem.


Nem fogom feladni, bármennyire is szeretnéd!

Tudom,hogy menni fog!

2020. okt. 8. 18:02
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Te szerencsétlen, nem azt mondom, hogy add fel, hanem ahelyett, hogy itt papmpogsz, készülj gőzerővel a gimnáziumra, és hozd fel a matektudásod. Ennyire érthetetlenül fogalmaztam volna? A matek hármas semmire sem elég, talán arra, hogy kitörölhesd vele az alfeled. Viszont, hol írtam olyat, hogy menthetetlen vagy? Hogy add fel? Szerintem világosan érthető, mi volt a válaszom célja, sőt, vaószínűleg a kedvedért még ki is emeltem Caps Lockkal meg egy felkiáltójellel. :D
2020. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!