Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek a jegyek jók a továbbtanu...

Ezek a jegyek jók a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés

A kiszemelt gimnáziunban úgy van,hogy a jegyeket és a felvételit is 50-50%ban nézik.


Ilyenek vootak a tavaly év végi a jegyek:

Irodalom. 5

Nyelvtan. 4

Matek. 3

Töri. 5 (és dicséretes)

Biológia. 5

Földrajz. 5

Kémia. 5

Fizika. 5

Angol. 5

(Ha valamit kihagytam akkor szóljatok)


És félévkor kb. ilyenek lesznek

Matek. 3-4

Fizika. 4

Biológia. 5

Földrajz. 5

Töri. 5

Kémia. 5

Angol. 4-5

Irodalom. 5

Nyelvtan. 4-5


Egyébként természet tudományi tagozat a cél.



2020. okt. 7. 15:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy nem szó szerint írtad,de nekem így jött le,bocs.

Tudod,járok matek előkészítőre és itthon is gyakorlok egy ilyen feladatgyűjteményből.

A házit meg persze rendesen megírom...


De elmesélem,hogy ma mi volt matekból:

TZ-t írtunk... előtte alaposan átgyakoroltam az anyagot. Már kezdtem elhinni,hogy sikerül a doga (önbizalom hiányos vagyok),aztán kikaptuk a dogát és pufffff...minden összefojt.

Azt se tudtam,hogy pl. hogy kell egy szimpla egyenletet megoldani,miközbe itthon 20 mp alatt megoldottam egy nehezebbet is...

Aztán az óra utolsó 10 percébe mentettem meg a menthetőt:)


És minden matek dogánál ez van!

2020. okt. 8. 18:19
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a rád nehezedő stresszel és az önbizalomhiánnyal kéne kezdened valamit. Nincs olyan ember a környezetedben, akivel tudnál beszélni erről?
2020. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

"Köszi a válaszokat.


2-esnek és 3-asnak:


Ti elmentek a jó büdös k..va anyátokba! Pusziii"


Micsoda kedves kölyök ez. Inkább nem megyek oda, viszont te meg ne menj természettudományi tagozatra, mert általános 3 mas nagyon gyenge. Nyilván azért anyázol, mert te is tudod kölyök, hogy nem vagy okos. Ne mentegesd magad, általánosban sokan ötösek tanulás nélkül matekból. Hogyha ott 3 as valaki, gimiben jó ha nem bukik meg, hát még természettudományi tagozaton. Te előbb tudsz anyázni, mint matekozni. :)

2020. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12-es:

Igazad van,azzal kéne valamit csinálni.Hát lenne,de én nagyon nehezen nyílok meg,egyszerűbb témákról is nagyon nehezen tudok csak beszélni.

Lehet,hogy meg kéne látogatni csak egy órára akár is egy pszichológust,vagy nem tudom.

13-as:

Talán ha nem ilyen bunkón válaszoltál volna,akkor én sem ilyen bunkón kommenteletem voltam. (Igen,elismerem,bunkó voltam!)

Pl. fogalmazhattál volna így:" Háát,matek 3-assal nehéz dolgod lesz.".


"Ne mentegesd magad, általánosban sokan ötösek tanulás nélkül matekból."


no comment. Ezt komolyan gondolod??

2020. okt. 8. 20:30
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha én vagyok bunkó, akkor a kur.va anyázás mi? Még, hogyha kicsit rosszul is esett én nem anyáztam, csak nyilván tudod, hogy nem vagy elég jó matekos és elgurult a gyógyszered. Fogalmazhattál volna te is anyázás nélkül. :) Igen, én általánosban a legkevesebb erőfeszítés nélkül voltam ötös matekból, aki hármast hoz csak össze, nem elég okos. :) Sőt továbbmegyek, van olyan is aki gimiben emelt szinten is lazán ötös, na ott az általános hármas bukó lenne azonnal. Ráadásul fizika 4 es... Én hibátlan dogákra mentem általánosban, olyanok voltak a kérdések kb, hogy ma van hétfő, milyen nap lesz holnap. Akinek az se megy ne mennyen olyan tagozatra.
2020. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Én elismerem,bunkó voltam!

Ezért külön elnézést is kérek!

Igen,elgorult a gyógyszer,csak nagyon ideges vagyok mostanában,persze,ez nem ment ez alól.

Na mindegy,zárjuk le.


"Én hibátlan dogákra mentem általánosban, olyanok voltak a kérdések kb, hogy ma van hétfő, milyen nap lesz holnap. "


Uhh,hát nem tudom igazából...

Szerintem az elvárások mindig változnak,vagy nem tudom.


"Igen, én általánosban a legkevesebb erőfeszítés nélkül voltam ötös matekból, aki hármast hoz csak össze, nem elég okos. :) "


Én meg kémiából és biológiából vagyok így,hogy semmi erőfeszítés.

Szerintem ez hogy ki az okos,az szubjektív. Én miért nem lehetnék okos? Szerintem az okosság nem a matektól függ:)

2020. okt. 8. 20:51
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak természettudományi tagozaton kéne a matek. Ha valakinek a magyar a legjobb, vagy a töri, menjen olyan tagozatra. Bár azt nem tudjuk, hogy a természettudományon belül mi, fizika, vagy biosz.
2020. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A természettudományos tagozaton biológia és kémia lenne emelten. A fizika és a földrajz nem.
2020. okt. 9. 06:20
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy komplexre mész, ahol mind a négyet emelt szinten tanulod, vagy simán biológia-kémia, illetve simán matek-fizika tagozatra jelentkezel (esetleg földrajz-biológiára, de nem tudom, mennyire van még ilyen tagozat). Bárhogy is legyen, mindenhova kell a matek, sajnos nem tudod megúszni. Ajánlom figyelmedbe az emelt szintű érettségi feladatsorokat kémiából és biológiából is, meg fogsz lepődni. :D
2020. okt. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Csemegézz kedvedre!

2020. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!