Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják azt hogy a...

Miért mondják azt hogy a diplomásoknak nincs munkájuk?

Figyelt kérdés

3 szalmával rendelkezem(szakmunkás)és megpróbáltam ma állást keresni.Beléptem több oldalra is ott alapból mindenhová mérnököt meg managert kerestek.Kijelöltem magamnak azt hogy szakmunkák.

Ezek jöttek eredménynek.


[link]


[link]


És most csak 2 oldalt linkeltem be a rengetegből.

Szóval hová sírnak a diplomások??????


2010. aug. 8. 12:03
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

És még mielőtt valaki félreértené a kérdést,nem a diplomásokkal van bajom.Csak nem értem hogy miért sírnak amikor több 10ezer állás közül válogathatnak.

Bár mondjuk egy olyan országban ahol az orvostan hallgatók kimennek tüntetni hogy ők majd milyen kevset fognak keresne és ezt a média a híradóban le is adja......

Sok ember meg gürcöl reggeltől estig havi 80-ért és be fogja a száját.......bár mondjuk a média medveczki ilonát is sajnálttta hogy milyen kisnyugdíj az az 5000M2-es villájában. :-)))))

Szóval én 3 szakmával alig találok munkát még sem sírok.A diplomásoknak meg tele van álláslehetőséggel ez az ország aztán mást sem hallok hogy jajj szegény diplomások.

2010. aug. 8. 12:07
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden diplomás mérnök, de minden mérnök diplomás.


Egy üzbegisztika, afgán kultúra doktorival nem találnál állást.

2010. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De akkor azt meg minek végzi el?
2010. aug. 8. 12:34
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Jelenleg mérnököket tényleg keresnek, de sok szakma (pl. jogász, közgazdász) kezd telítetté válni, így azon a piacon egyre nehezebb munkát találni. Másrészt egyre több a diplomás, aránytalanul sok, ennyit egy ekkora társadalom nem tud foglalkoztatni. Harmadrészt valóban vannak, akik csak azért nem találnak munkát, mert azt hiszik, hogy friss diplomásként egyből 500+ fizetéssel fogják foglalkoztatni őket.
2010. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

A 2. hozzászólásban van igazság.

Azt már én is hallottam hogy jogász bölcsézs rengeteg van.

De ha ezt tudják az emberek akkor miért mennek mégis ezekre a szakokra?

És mi visz rá orvostan hallgatókat hogy az utcára menjenej tüntetni?

És ezt a média még be is mutatja.Csak halkan jegyzem meg én még szegény orvost nem láttam.

2010. aug. 8. 12:43
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen , lehet hogy van egy pár de pl , aki vidéken lakik és a városban nincs semmi ilyen lehetőség , csak tőle mondjuk 200km-re akkor még is mi a sz*rt csináljon? szted friss diplomásként , honann lenne pénze arra hogy most akkor elköltözzön , és kivegyen egy lakást? ÖCSÉM MEG A HIRDETÉSEK 3/4NÉL OTTVAN HOGY 1-3 év TAPASZTALAT ! most friss diplomásként akkor még is mit kezdjen az illető igy hamar?
2010. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Jogásznak, orvosnak nagyon sok olyan ember megy, aki az utolsó kategóriába tartozik, és kapásból 500+os fizetést vár. Az orvosok fele már nem elhivatottságból megy oda, hanem mert jól hangzik, hogy orvos, meg ő biztos sokat keres majd, és végig sem gondolják a magyar körülményeket. Változatlanul állítom, hogy bölcsésznek az megy, akinek csak érettségije van, de elképzelése sincs, hogy mit kezdjen magával, és nincs kiemelkedő tehetsége különösebben semmiben. Jogra meg az, akinek megy a töri, de nem akar történész, vagy tanár lenni. Vagy ugye az, akinél családtag is jogász, és biztos helye van. Utóbbinak általában van helye, előbbi meg többnyire munka nélkül tengeti napjait gyakran évekig. Második válaszoló voltam.
2010. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Amit 12:47 mond, az egy érdekes helyzet, 2 olyan dologra hívja fel a figyelmet, amivel nemrég foglalkoztam egyetemi tanulmányaim során. Az egyik az, hogy szokássá vált a tapasztaltabb munkaerő alkalmazása, ami részben közrejátszik a nyugdíjkorhatár folyamatos emelésében. A másik tény, hogy Magyarországon a munkaerő egyszerűen képtelen bármiféle mobilitást mutatni kb. 30-50 km-es távolságon kívül. Igaz, hogy kezdőként nehéz, de nagyon sokan megfelelő háttérrel sem vállalnának ilyesfajta kockázatot.
2010. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%

"És mi visz rá orvostan hallgatókat hogy az utcára menjenej tüntetni?

És ezt a média még be is mutatja.Csak halkan jegyzem meg én még szegény orvost nem láttam."


Mi viszi rá őket? Talán az, hogy szenvednek 6 évig az egyetemen, majd minimum 5 évet a szakvizsgáig.

Hivatalosan rezidensként kapnak kb 90 ezer forintot, hálapénzt meg nekik ugye nem ad senki.

Persze minden szar melót velük csináltatnak, túlóráztatják őket stb, mert velük még meg lehet csinálni...

És mondjuk ha ő elront vmit, akkor megy a bíróságra..mert mondjuk ha egy bolti eladó csesz e vmit (rosszul ad vissza pl), akkor max kicsit megdorgálják, rosszabb esetben kirúgják...

Ha nem tűnt volna fel, marhára nem az 50 éve praktizáló nőgyógyász megy ki tüntetni, hanem a rezidensek, akiket szarba se néznek.

Unokatesóm meg a felesége lassan szakvizsgások, ketten nem keresnek annyit, mint az informatikus bátyja. 27-28 éves korukban még a szülőktől kell segítséget kérniük, mert még hitelt sem kapnak. Pedig azért már ideje lenne családot is alaptani, nem? De ugyan mi a szarból?

Egy szakmunkás mondjuk max 20 éves korára munkába tud állni egy orvos meg mondjuk 24 évesen még csak rezidens lesz...

Csak ezt marhára nem érti meg senki, akinek nincs családjában eüs...


Jah és igen, gondolom nem lep meg senkit, én is orvostanhallgató vagyok. És nem azért szeretnék orvos lenni, mert milyen jól néz ki egy dr. a nevem előtt. És nem is ismerek ilyen embert, mivel ezek már be sem jutnak...vagy ha mégis, első év után kihullanak kb.

És még csak félmilliós fizetést sem várok el akármilyen hihetetlen. Csak úgy gondolom, hogy ha már szükség van rám (mert elvileg ugye kevés az orvos, nem véletlen vannak több hónapos várólisták egy-egy szakrendelésre), marha sokat gürizek, és még ráadásul életek is múlnak rajtam, akkor talán elvárnék egy olyan fizetést, miből meg lehet élni. Itt mondjuk nettó 150 ezer körüli összegre gondolok. Nem félmillióra meg millióra.


Kicsit szar, hogy még el sem végeztem, de már mindenki utál, mert hogy "köcsög orvosok".

2010. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
41%
13:05, én ezzel úgy vagyok, hogy tényleg nem szép a helyzet, de aki orvosira megy, az viselje a következményeket. Mindenki tudja, hogy ez van, innentől kezdve én úgy vagyok vele, hogy csak az menjen orvosira, aki bevállalja, és be tudja vállalni, hogy végigszenvedje ezeket a dolgokat. Persze lehet mellette küzdeni jobb körülményekért, és meg is értem, hogy küzdenek érte, csak ne folyton azzal töltsék az idejüket, hanem mellette csináljanak is valamit. Akinek nem inge, az meg persze ne öltözködjön :)
2010. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!