Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják azt hogy a...

Miért mondják azt hogy a diplomásoknak nincs munkájuk?

Figyelt kérdés

3 szalmával rendelkezem(szakmunkás)és megpróbáltam ma állást keresni.Beléptem több oldalra is ott alapból mindenhová mérnököt meg managert kerestek.Kijelöltem magamnak azt hogy szakmunkák.

Ezek jöttek eredménynek.


[link]


[link]


És most csak 2 oldalt linkeltem be a rengetegből.

Szóval hová sírnak a diplomások??????


2010. aug. 8. 12:03
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

De én még mindíg nem értek valamit.

Igaza van 12:47-nek mert milyen nehéz is vidékről friss diplomásként elindulni.

És akkor egy friss érettségisnek vagy friss szakmunkásnak ez nem nehéz?

Nem értem.

Ők mégis miért tudnak elmenni messzire?Kezdőként ők sem kapnak sokkal többet.

Akkor én ezek szerint okosabb vagyok mint egy diplomás????

Mert mi összefogtunk és felmentünk közösen.Osztódtak a kiadások meg tudtunk élni.

Én még mindíg azt mondom hogy aki dolgozni akar az dolgozik.De nekem az az érzésem hogy a sok(Sok nem=mindenki) semmittevő egyetmista jól elvan otthon mert anyuci apuci eltartja és sír hogy jajj nincs munkám.

Ismerek olyan embereket akik az ország másik végén dolgoznak olyan cégeknél akik szállást biztosítanak és 120-130-at meg lehet keresni(kis túlórával).Hogy lehet az hogy vannak emberek aki ezt bevállalják?Sok pár van akik így kezdték 2-3hónap után kivettek albérletet és ott laknak.

Szóval ezek kifogások ezek az emberek nem is akarnak dolgozni.

2010. aug. 8. 16:53
 22/30 anonim válasza:

Én a saját szakmámból tudok kiindulni. Tanár vagyok. Ez is egy legendásan túlfizetett szakma :)


A messzire eljárással az a gond, hogy más körülményekre van szüksége a felkészüléshez egy diplomásnak a minőségi munkához.

A tesóm kőműves. Általában reggel összeszedi őket a mikrobusz, és mennek Pestre. Este hazaér kipurcanva, és pihen.

Mikor én hazaérek, előveszem a dolgozatokat és kijavítom, átolvaom a másnapi anyagot, kitalálom, hogy hogyan tálaljam a diákoknak, hogy valami érdeklődést is tanúsítsanak, kapcsolódó képeket, vagy kisfilmeket keresek, kérdéseket és feladatokat gyártok. Ezt csinálom kb 5-től 11-ig, 12-ig. Ez gyakorlatilag egy második műszak a délelőtti tanítás után. Már nem vagyok pályakezdő, akkor még többet kellett készülődni. Persze nekem van nyári szünet... (Idén 3 hét. Tavaly csak 2 volt.)Szóval én ezt nem tudnám megtenni mondjuk egy munkásszálláson, vagy akár egy olyan albérletben, ahol nem jut külön csendes szoba.

Egy jogász, egy mérnök is hazaviszi a munkáját. Nem fér bele, hogy órákig utazzon.


Amikor elkezdtem az egyetemet, természetesen én is hallottam róla, hogy kevés a tanárok fizetése. De nem érdekelt, mert ezt akartam csinálni! És ezt akarom most is, mert hivatástudatom van. Tényleg arra tettem fel az életemet, hogy tanítsak! De még jobban szeretnék anya lenni, de nem merünk belevágni, mert hó végére mindig elfogy a pénzünk, és utolsó héten feltűnően gyakran látogatjuk a szülőket vacsoraidőben. Félreértés ne essék, nincs nagy lábon élés! Nincs kábel tv, nincs autó, nincs nyaralás, nincs kóla. Fizetési napon is egyszerűen élünk. És ez szar érzés! Mert szívvel lélekkel dolgozunk (párom is tanár), átlag napi 12-14 órát, és nem jutunk egyről a kettőre.


Ja, és persze nagyon nehezen találtunk állást. Pontosabban én viszonylag gyorsan egy nagy adag szerencsének köszönhetően, Viszont a párom nagyon sokára. Nem akartunk elszakadni egymástól, ezért volt arra szükség, hogy "helyben" legyen. Másfél év után talált egyet 60 km-re. Elég kemény neki a bejárás, és ezért előfordul, hogy ottalszik egy kollégánál. Nem túl szerencsés megoldás. De kellett a pénz, különben 30 évesen még mindig a szüleimnél laknánk a gyerekszobámban :)

2010. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ezek szerint a te munkád keményebb mint egy kőművesé,aki 7-17-ig egész nap betonoz meg vakol.

Uram Isten.

Kész én teljesen....erre nem tudok mit mondani.

Tehát egy tanár aki 8-15ig ül egy székben írogat a táblára jobban elfárad mint egy kőműves aki egész nap kemény fizikai munkát végez.

No comment.

Na ez a durva.

Ja igen azt mondod a te munkád oadfigyelést igényel.

A kőműveé nem.Thát ha ő görbén rakja fel a falat vagy dimbes dombos az aljzatbeton az nem baj.Egy kőművesnek nem kell odafigyelnie a munkájára.


Tényleg nagyon de nagyon sok szánalmas diplomás van.

2010. aug. 9. 12:32
 24/30 A kérdező kommentje:
Látom erre nincs reakció. :-)))
2010. aug. 10. 11:21
 25/30 anonim ***** válasza:

ne pattogj már

mindenkinek nehéz

2010. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Ne haragudj, de veled nem lehet vitatkozni. Mert egyszerűen csak a saját hülyeségedet hajtod és kiforgatod mások szavait.

Pl aki írta, hogy tanár, egy szóval sem említette, hogy a kőművesnek könnyű, vagy hogy az ő munkája nehezebb.

Olvasd már el még egyszer.

2010. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ha olyan kib@szott könnyű a diplomásoknak, mint mondod, akkor iratkozz be egy egyetemre és legyél te is diplomás. Ilyen egyszerű!
2010. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

:) "A tanár" vagyok. Azért nem reagáltam, mert a férjemmel felújítottuk anyósom konyháját, és ott nincs netkapcsolat. Képzeld felvertük a korábbi padlót, szétvertük a konyhapultot, felszedtük a lambériát, levertük a csempéket. Ez után felöntöttük aljzatkiegyenlítővel, leraktuk az új padlólapot, kigletteltük a falat, kifestettünk, kicsempéztünk ahol kell. Ezek azok a munkák, amiket én is csináltam. A vizes cuccok, meg a gáztűzhely bekötése a férjem dolga volt, az elektromos munkát, pedig szakemberre bíztuk, mert ahhoz nem értünk. Erre a munkára azért mertünk vállalkozni, mert a házunkat is mi magunk újítottuk fel (2 szoba, konyha, fürdőszoba, szennyvízcstorna kiásása, új közfalak építése stb), mert nem lett volna pénzünk arra, hogy mestereket fogadjunk. Egyelőre tartósnak és szépnek tűnik a munkánk, (ja és a vízszintes az vízszintes, a függőleges meg függőleges) igaz még csak 6 éve készültünk el. Amíg gimis, meg egyetemista voltam, minden nyarat végigrobotoltam a gyárban, és most is eljárok napszámban dinnyézni. Ezt csak azért írom, mert szeretném megalapozni a következő állításomat: tudom, hogy milyen koncentrációt igényel a kétkezi munka, és tudom, hogy baromi nehéz is. De más a fizikai, és más a mentális fáradtság.


Én csak azt mondtam, hogy egy szellemi dolgozónak otthon a "műszak" lejárta után is folytatnia kell a melót, ezért nem engedheti meg magának, hogy órákat utazzon, vagy hogy olyan szálláson lakjon, ahol nincs meg a kellő nyugalom a készülődéshez.


Szívből sajnálom, hogy olyan tanárokkal volt dolgod iskolás éveid alatt, akik az általad leírt módon közelítették meg a tanítást. Biztosíthatlak róla, hogy 6-8 óra megtartása után fáradtabb vagyok, mint 6-8 óra sitthordás, glettelelés, csempézés, stb után. A munkaidőm pedig így néz ki: 8-tól 15 óráig órák + heti kétszer felmőttek oktatása 16-tól 19 óráig; majd 17-18-tól 22-23 óráig otthoni intenzív javítás és készülés a következő napra. (És mielőtt valakitől megkapom, hogy biztosan egy gyerekverő debella állat vagyok talicskával, meg sitteszsákkal: méreteim: 168 cm, 57 kg :P) Soha nem jutott eszembe, hogy csak elírogassak, meg firkáljak valamit a táblára. Nekem szívem lelkem benne van a tanításban, ahogy a kollégáimnak is.


Esetleg, ha éppen nem dolgozol néhány napig, próbáld ki, hogy milyen napi 8-12 órában tanulni valamit. Nem gyakorlati jellegűt, hanem valami elvontabbat (kémia, magasabb szintű történelem stb). A könyvtárakban vannak egyetemi tankönyvek. Próbáld ki, hogy milyen minden erőddel csak az agyadat használni. Akkor össze tudod vetni, hogy milyen fáradtságot lehet érezni utána. Egy egyetemistának egy 200-400 oldalas könyv megtanulására kb 3-4 napja jut. Próbáld ki! Komolyan. Jó tapasztalatszerzés lehet számodra, hogy jobban megérts olyan embereket, akik máshogy keresik a kenyerüket mint te.


Ui. Üzenem minden egyes más szakmában dolgozónak, hogy nem gondolom, hogy az én munkám nehezebb lenne, mint az övé, csak más, és így mások a hozzá kapcsolódó problémák is.

2010. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Mik azok a szakmák?
2015. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Sokan még diplomát sem kapnak

(nyelvvizsga hiányában)

2015. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!