Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a technikum megéri?

Szerintetek a technikum megéri?

Figyelt kérdés

Ugye a technikum 6 éves, és ha én tovább szeretnék tanulni, akkor nem időhúzás?

Szerintetek gimi vagy szakközép (technikum)



2020. okt. 10. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Gimnázium
Szakközépiskola (technikum)
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Hol vannak jobb csajok?
2020. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gimnáziumba akkor menj ha egyetemre is akarsz menni, de ha csak a középiskoláig akarod elvégezni inkább menj szakközépbe és akkor az max akkor 6 év ha nyelvi előkészítős osztályba mész amúgy 5 év vagy ha gimnáziumból mész át technikusira akkor lehet még 6 év, és akkor szakmád is kapsz a kezedbe plusz ha egyetemre mész plusz pontot is jelenthet ha olyan szakra mész tovább tanulni.
2020. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A technikumi képzés 5 éves: 12. évfolyamban előrehozott érettségi magyarból, történelemből, matematikából és 13.ban kiegészül az idegennyelvvel és szakmaival. Legalábbis minálunk így van. Vagy máshol máshogy van?

De ez mind függ attól is, hogy érdeklődsz-e a szakirány felé (ha nem, akkor felejtős a technikum), mik a terveid a jövőben, mennyire vagy szorgalmas/kitartó. Öt év hosszú idő, de lesz egy érettségid és egy magas végzettséged cserébe.

2020. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem maradni fogok a technikumnál, a turizmus szakra szeretnék menni.

A nyelv és az egész szak mindig is érdekelt.

2020. okt. 10. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól döntesz, sok sikert hozzá!

(A turisztika jó választás, szerintem)

2020. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2020. okt. 10. 22:14
 7/8 anonim válasza:
Én most vagyok turizmus szakon. Nyelvi előkészítősök vagyunk. Most vagyunk rendes kilencedikesek és mi még a régi rendszerben felveteliztunk amikor szakgimik voltak, és annyi jó tantárgy kerül leváltásra, ami a turzmishoz elengedhetetlen. És beraknak vendéglátós gyakorlatokat, nagyon fel sem tudunk készülni az érettségire. Egyáltalán nem jó hogy átalakították technikumra. Igaz hogy kapsz ösztöndíjat de havi 8000 Ft kilencedikben
2020. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És a nyelvi előkészítő ér valamit? Megtanultok rendesen angolul? Vagy inkább csak időhúzás?
2021. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!