Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar oktatásról vélemények?1...

Magyar oktatásról vélemények?10/?(Válasz is jöhet!)

Figyelt kérdés
2020. okt. 11. 15:07
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
43 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
3-as, sajnos van ahol 2-es, ezt az általános- és középiskolákról írom, egyetemből is van nagyon vacak és nagyon jó is.
2020. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Meg fognak kövezni,de azért leírom.

7

Az alapjaival nagyon egyet értek,viszont lenne fejleszteni való rajta.

2020. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

2-est adtam, mert legalább az emlékezetet fejleszti, de azon kívül kb. semmit.


(nyilván vannak kivételek, mint pl. a Waldorf iskolák)

2020. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nagyjából 10/3.

- Nagyon vacak könyvek

- Elavult tananyag

- Közepes tanárok

- Semmi rugalmasság

- A tanárokat feleslegesen túráztatják

- Felsőoktatásban nagyon kicsi szakválaszték

2020. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
4.-et adom abszolút! 1. vagyok.
2020. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Igazából nem tudom. Az online zh kat nagyon élvezem! xD
2020. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Én egyet adtam, aki tapasztalt meg külföldi iskolákat, az tudja, hogy ég és föld a különbség.

A tananyag és a tanterv változásra szorul, a tanárok leterheltek és alul fizetettek, így nem is csoda, hogy a dühüket a diákokon vezetik le, a “nekem mindegy milyen jeggyel zártok, én ígyis-úgyis megkapom a fizetésem” tanárokról már nem is beszélve. Az iskolák épületeinek minőségét, kinézetés is felszereltségét meg inkább meg se említem. De a lényeg, hogy szép stadionjaitoj vannak👏🏻

2020. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Z válasza:
93%

Szerintem is lehetne sokkal korszerűbb a tanterv és az oktatási forma.

Én például a szakmámat úgy tanultam, hogy alapnak nem rossz, de a jelen korban már nem igen használatos ez a tudás. Persze 2 évvel későbbi osztály már úgy indult, hogy kevesebb tölteléket kapott ezért ők a harmadik évben már ugyan azt tanulták mint mi az utolsóban. A tanárok meg nem is tudták, hogy mit fognak tanítani nekik jövőre. De persze ez azt jelzi, hogy fejlődik az oktatás. Csak nagyon lassan. Én azért látok némi reményt, hogy majd lassan felzárkózunk a többi országhoz.

A tanárok hozzáállása viszont szerintem nem csak az oktatási rendszer miatt ilyen. Nagyon sokat tesz hozzá a diákok hozzáállása is. Persze nekem is volt tanárom, aki egyszerűen csak szadizni akarta a diákokat, de a legtöbb az akart tanítani. De azért legyen mindenki őszinte magával: ti szívesen tanítanátok olyan diákokat akik nem akarnak tanulni és csak szídják az iskolai rentszert, hogy milyen rossz; a tanárnak, aki felmer adni valamilyen házit, annak a halálát kívánják stb...? Volt egy tanárom aki tojt a diákok fejére, kivéve, ha valaki akart tanulni. És ez az egyik legnagyobb különbség az általános és az egyetei oktatás között, hogy egyetemre olyan diákok járnak, akik szeretnének tanulni. Aki nem tanul az az első félévben úgy is megbukik. Oké, nyílván az egyetemi jobban is képzett, mint egy általános iskolai tanár, de azért nem mindegy, hogy szenvedve jár be a tanár minden órára, vagy tudja élvezni amit csinál, mert látja, hogy haszna van.

Szóval én inkább olyan 10/6-ot adok.

2020. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

#7

Igen,külföldön még a kerítés is kolbászból van.

Bravó!👏

2020. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

#9! 7es vagyok. A magyar oktatásról van szó, mégis mihez kéne hasonlítanom, ha nem másik a külföldi oktatáshoz?

Össze lehetne hasonlítani az 50 évvel ezelőtti tantervet a mostanival... de felesleges mert ugyan az. Mintha vágnál egy tortából két szeletet és azon gondolkodnál, hogy melyik rosszabb

2020. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!