Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A társadalomtudományokat is...

A társadalomtudományokat is egy kalap alá veszik a bölcsészettudományokkal?

Figyelt kérdés
Idén leszek majd végzős, és még gondolkodok a továbbtanuláson. Észrevettem, hogy a bölcsészeket nem igazán kedvelik. Kedvelem a magyart, a filozófiát, de nem hiszem hogy sok gyakorlati tudást tudnék szerezni. A társadalomtudományi területeken ott a politológia, kommunikáció, szociológia. Nekem ezek szimpatikusabbak és szerintem kicsit gyakorlatiasabb jellegűek és emberközelibbek. Azt mondja egy tanárom, mindig fontos lesz, ami emberekkel foglalkozik. A munkaerő piacot elnézve tudom, hogy menjek inkább mérnöknek vagy egy jó OKJ-t csináljak, de gondolkodom azon, hogy valami ilyesmit válasszak.
2010. aug. 8. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Igen, a kommédiát, politológiát és szociológiát is egy kalap alá veszik a bölcsészettudományokkal. Főleg, hogy van ahol pl a kommunikáció szak a BTK-n van.

Mondjuk politológiát én meg ÁJK-n láttam, de mindegy:D

2010. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én amúgy nem vagyok az a nagy bölcsészellenes, nem szoktam szidni őket meg ilyesmi:) Csak úgy gondolom, hogy a legtöbb ember, aki a bölcsészeket fikázza, az a szociológiára is meg a kommédiára is azt mondja, hogy büfészak.
2010. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igaziból hogy milyen karon van az mindegy. Attól még a képzési területe társadalomtudományi, volt ahol a kommédiát művészeti karon láttam meghírdetve. De ez tényleg csak egy hozzáfűzés. :D
2010. aug. 8. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy "büfé" szaknak számítanak azok is. Képeznek belőlük kismilliót, mivel minden hülye elvégzi, munkát viszont úgysem szereznek vele, mert nem kellenek a fenének se.
2010. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!