Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan néz ki egy egyetemi...

Hogyan néz ki egy egyetemi oktató heti beosztása?

Figyelt kérdés

Olyanéra gondolok, aki nem csak óraadó, tehát az egyetem ügyeivel is foglalkozik oktatás mellett.


Azért kérdezem, mert szeretnék jobban belelátni, hogy mivel jár egy ilyen állás, hogy vajon a hallgatóknak tényleg több idejük van-e, mint az oktatóknak.


Konkrétumokra vagyok kíváncsi. Köszönöm.



2020. okt. 13. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem ügyeivel is foglalkozik? Úgy érted, tanszékvezető vagy ilyesmi?

Általában van az adott x kurzus, amit visz, esetleg néhány szakdolgozó, mellette a szokásos oktatásszervezéssel kapcsolatos megbeszélések, értekezletek, egy sáv fogadóórára, amin jellemzően nem jelenik meg senki és a többi a tanszéken történő kutatással zajlik.

2020. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akár, igen. Én valahogy nem tudom elképzelni milyen lehet az, amikor valakinek egy nap több különböző témájú értekezletre kell mennie (aminek egy része mondjuk külsős helyen van), mellette be kell ugrani órát leadni, a maradék időben foglalkozni kutatási projekttel, közben az egyetem pályázik valamire és mondjuk még arra is kérnek tőle valamilyen részmunkát. Egy oktatónak tényleg ennyire össze-vissza kell tudnia dolgoznia vagy csak én nem látom át benne a rendszert?
2020. okt. 13. 15:16
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg persze az értekezletekre is készülnie kell előtte gondolom, tehát nem úgy van az, hogy csak odamegy fogalmatlanul.
2020. okt. 13. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógusoknak is ennyire össze-vissza az élete, egyrészt. Másrészt a legtöbb oktatónak valóban púp csak a hátán az oktatás, csak egyetemen kutatni több okból is megérheti, ezért szokták elvállalni ezt is. Igazából aki ott tart, az doktori képzésen belerázódik ebbe az összevisszaságba, ott is ezer felé szakad az ember, órákra jár, kutat, publikál, igyekszik lépést tartani.


A tanszélvezetők feladataival nem vagyok tisztában annyira, ott ugye több olyan ügy szóbajön, ami más kollégákkal kapcsolatos, az elérhető eszközökkel, a mintaterv kialakításával, felvételiztetéssel, záróvizsgáztatással, stb kapcsolatban is.

2020. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!