Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne sulit váltani?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a 11.osztályt, és még ennyire életbe nem éreztem magam egyedül. Egy barátom van az egész osztályból, de ő nélküle totál egyedül vagyok. Akkor nem szól hozzám egész nap senki. Nem hinném ,hogy velem lenne baj, sulin kívül rengeteg barátom van, előző osztályaimba is sikerült beilleszkednem , és csapattársakkal is jóba voltam, amikor még sportoltam. Egy dolog rémiszt vissza a suliváltástól,még pedig az ,hogy attól tartok máshol ugyanez lesz vagy rosszabb.

2020. okt. 13. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes. Az iskolaváltás elég nagy stresszel jár. Az új helyen egy összeszokott, kialakult társaságba kerülnél bele, mint idegen. Nem biztos, hogy oda be tudnàl illeszkedni 11-ben.


11-es vagy. Lassan itt az érettségi, nem? Nem kell már sokat kibírni (mégha soknak is tűnik).


Nézd a jó oldalát. Van legalább egy barátod a suliban, akivel eltudsz lenni, tudsz vele beszélgetni, büffébe menni, udvarra menni és mellé ülni a padban vagy az osztálykiránduláson a buszon.


Én borzasztóan zárkózott voltam a középiskolában (gimi után kezdtem el megváltozni). 9-ben iskolát váltottam, mert nagyon rossz és széttartó volt az a társaság. De a zárkózottságomat és a megoldatlan konfliktusaimat tovább cipeltem a következő iskolába, semmi se oldódott meg az új környezettől.


Sajnos nem tudtam beilleszkedni. Én voltam az új csaj, a páratlan ember. Mindenkinek meg volt már a kis barátja és a padtársa.

Nem volt padtársam se (ki volt már alakulva a rend). Egyedül ültem az osztályban. Egyedül ültem az osztálykirándulason a buszon. Egyedül mentem a büffébe. Tesin nem volt párom. Szallagavatón sem. Nagyon magányos voltam. Örültem volna egy barátnak vagy barátnőnek, akivel el tudtam volna tölteni azt az időt.


A mai napig rossz szívvel gondolok vissza a középiskolára. Pedig, állítólag az olyan jó időszak... "Életünk legboldogabb időszaka."


Szóval, ha már van legalább egy barátod, akkor ne érezd magad egyedül. A suliváltas nem lesz megoldás a "problémádra".

2020. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos annak az egy valakinek se én vagyok a fő barátja szóval esetek többségében egyedül szoktam ülni:(
2020. okt. 13. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a te esetedben igenis lehetne megoldás az iskolaváltás. Mint írtad, alapvetően nem egy zárkózott ember vagy, más közösségekben vannak barátaid. Így szerintem nem lehet azt mondani biztosra, hogy az új osztályba is továbbcipelnéd a konfliktusokat.

Igen, ez a jelenlegi osztály nem a te társaságod, nem veled van a baj. De mi a garancia arra, hogy egy másik az lenne? Mérlegelj: mi a jobb, ha maradsz, és így nem is adsz lehetőséget a javulás felé VAGY váltassz, és lehet, hogy jobb, de lehet, hogy rosszabb lesz. Kérdés, hogy annyira sz*r-e az eseted, hogy ennél már csak a váltás, újrakezdés lenne a jobb...

Tényleg nagy különbségek lehetnek társaságok között. Én pl. 1 év után átiratkoztam egy másik egyetemre (ugyanarra a szakra), és csak ámultam bámultam, hogy itt mennyire nyitottak, kedvesek az emberek, már az 1. hónapban sikerült beilleszkednek egy baráti társaságba, pedig az előző egyetemen 1 barátom nem volt, nemhogy egy 3-nál több fős közösség

2020. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!