Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged Radnóti Miklós Kísérlet...

Szeged Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium vagy Deák Ferenc Gimnázium?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok nyolcadikos és a Radnóti illetve a Deák között vacillálok. Mind a két gimi szimpatikus. Arra lennék kíváncsi, hogy miben tér el a két gimi egymástól? Milyen a Radnóti és a Deák diákjai, tanárai, oktatása? Nektek melyik tetszik jobban és miért?

2020. okt. 13. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakon tanulnál? Ha nyelvek, akkor Deák. Ha inkább reálos irányba mennél, akkor Radnóti. Humán esetében amelyik szimpatikusabb.
2020. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, ez nem merült fel, de ha esetleg humán irányba szeretnél tanulni, akkor mindenképp a Ságváriba menj. :D

Legközelebb csak BP-n van olyan iskola, ahol jobb a humán képzés, mint az SGben :p


Egyébként sok különbség nincs. A Radnóti hajtósabb, keményebb, könnyebben kihullanak a diákok, ha nem bírják, kicsit talán versenyistálló, de ezt nem szeretném így kijelenteni.


A Deák elég laza suli, sok chill, sok gyerek, ami talán nyomasztó lehet, hogy 7 osztály indul egy évfolyamon, de legalább biztos találsz majd barátot magadnak :)

2020. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A Radnóti színvonalasabb, de mivel ritka hogy valaki mindkettőbe járjon, nehéz találni olyat, akinek van megalapozott viszonyítási alapja.
2020. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ. Ha inkabb realos vagy akkor Radnóti. Mivel én is radnotis vagyok szerintem az egy baromi nehéz, de jó iskola. Jó a közösség és értelmes emberek kerülnek oda, a deakba visztont a gazdag bekepzeltek járnak.
2020. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez a gazdag beképzeltek eléggé arról árulkodik, hogy te nem az értelmesebb fajtából vagy, már bocsánat.

Tény, ami tény, a DFGnek van egy ilyen sztereotípiája, hogy minden pcsa oda megy, de ez csak azért van, mert abban a suliban indul a legtöbb osztály egy évfolyamon, így nyilván, a mai generációból válogatva sok lesz az ilyen is, de egyáltalán nem igaz, hogy oda csak olyanok járnak.


Nem tudom, mit szólnál hozzá, ha azt mondanám, hogy a Radnótisok fele protekcióval kerül be, hogy aztán gyíkokat neveljenek belőlük. Gondolom, szívedre vennéd, és elküldenél melegebb éghajlatra.


Más suli diákjait ne minősítsük már ilyen hatalmas általánosságban, magadra és az iskoládra hozol vele szégyent.


Kedves kérdező! Nyugodtan válaszd a DFGt, tény, hogy a Ságvári vagy a Radnóti színvonalasabb iskolák, de a Deák is megadja azt az alapot, ami az élethez kell

2020. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 Miután jól kiosztottál,itt mondod hogy hogyan altalanositok és én mennyire szivemre venném ha a Radnótit szidnák. Ezek szerint te is szívedre vetted hogy rossz szót mertem mondani drága iskoládra, miutan egy litániát írtál róla, hogy a Deák igenis jobb. Akkor nekem Radnóti neked Deák de ezen most ne vesszunk össze.
2020. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Ötös vagyok.

Szeretném jelezni, first for first, én szintén a radnótisok táborát erősítem. Oda járok én is, ahogy te is.


Nem tudom, mi lenne azzal a baj, ha a szívemre venném, annak a következményeivel volt a bajom, illetve az általánosítással.


És ahogy látom, nem nagyon figyeltél rá, hogy mit írtam. Nem arról szólt a "litániám", hogy a DFG jobb, hanem rólad. A Deákról egyedül az utolsó, illetve a második bekezdésben esett szó, és a kettőből csak az egyikben mondtam ki konkrétan azt, hogy ajánlom az iskolát, ami még mindig nem azt jelenti, hogy jobbnak tartanám a Radnótinál.

Igen, a Radnóti jobb iskola, fact, de nem akarom a kérdezőt eltántorítani a Deáktól. Rettentően gyerekes lenne monológot írnom róla, hogy miért rossz az iskola, úgy, hogy csak meséltek nekem róla eddig.


De ezen ne vesszünk tényleg össze :)

2020. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha az épületeket vetjük össze, akkor melyik a felszereltebb, kényelmesebb?
2020. nov. 4. 20:40
 9/10 anonim válasza:
88%

Szia!

Én idén kezdtem a Deákban és nagyon nagyon szeretem,bár az valami elképesztő,hogy mennyit kell tanulni. A suli magában elég jól felszerelt SZERINTEM, tiszta és a tanárok is jók,bár ugye ez relatív :)

Eddigi tapasztalataim szerint kedvesek a diákok a suliban,de biztos bele lehet botlani olyanba aki nem az. Nem értek egyet azzal,hogy laza,chilles iskola...mert nem az. Rajtam az első pár héten hatalmas volt a stressz,de utána megszokod.

Ha inkább a nyelv felé hajlasz,szerintem bátran válaszd a Deákot!

Ha bármi kérdésed van, bátran üzenj.

2020. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
71%

Végzős Deákos vagyok, én nagyon nem ajánlanám, hogy oda jelentkezz. Minden egyes nap bánom, hogy a Deákba jöttem, és a Radnótit meg sem jelöltem, mert mindenki azt mondta, hogy mennyire nehéz, milyen sokat kell tanulni... Tény, hogy én lusta voltam, úgyhogy ez a “nagyon tanulós” jellemző tántorított el a Radnótitól. Ha kicsit is érdekel valamilyen reál tárgy, nem ajánlanám a Deákot. Azt pedig nem tudom, hogy miért mondja mindenki azt, hogy a Deák nyelvekből erős suli, én ezt nem igazán tapasztalom, szerintem a Radnótiban sem lehet jelentősen gyengébb a nyelvi oktatás.

Jah és szerintem a Deák nagyon is chilles iskola, ha órán figyelsz, akkor nem nagyon kell otthon készülnöd. Ez tanárfüggő is, természetesen, hogy mennyire érthetően adja le az anyagot, meg, hogy te mennyire könnyen tanulsz, értesz meg dolgokat, de a Deákban biztos nem fogsz belegebedni a tanulásba.

2020. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!