Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha passzívra váltok a 10....

Ha passzívra váltok a 10. felhasznált állami félév után úgy, hogy két félévem van hátra a képzésből is, akkor visszavesznek államira?

Figyelt kérdés
ELTE TTK MSc képzésen vagyok, amiből letudtam egy évet. Most úgy néz ki hogy kapok egy jó álláslehetőséget külföldön, egy évre szeretnék kimenni, hogy legyen pénzem. A BSc-n két félévet csúsztam, így most használtam el a 10. állami félévemet, maradt kettő, pont annyi amennyi a képzésből is. Ha két félév passzívról visszajövök, visszavesznek az utolsó két félévre államira?

#ELTE #passzív #átsorolás #állami támogatott félév
2016. júl. 27. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy visszavesznek-e? Mikor kerültél le állami képzésről?
2016. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A visszavételt én sem értem. Ha a finanszírozási formád jelenleg állami ösztöndíjas, akkor az maradsz egészen addig, amíg át nem sorolnak. Az átsorolás akkor történhet meg, ha:


- elfogyott az állami 12 féléved,

- elfogyott a képzési idő +2 állami féléved ugyanarra a képzésre (pl. 4 féléves MSc-n 6. aktív félév után)

- rossz eredményeket produkálsz, vagyis nincs meg az előírt kreditmennyiség fele vagy rossz a tanulmányi átlagod az utolsó 2 aktív félévben (ezt csak nyaranta vizsgálják).


Vagyis ha most elmész, akkor ugyanolyan feltételekkel jöhetsz vissza. Az ELTE-n már megvoltak a tanulmányi eredmények miatti átsorolások, vagyis most már tudnod kellene róla, ha esetleg átsoroltak volna. Ha 2 félévig passzívon leszel, neked nem fogják vizsgálni jövőre, hogy átsoroljanak-e, tehát már biztosan el tudod végezni az utolsó 2 félévedet államin.

2016. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!