Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem teszem le a záróvizsgát...

Ha nem teszem le a záróvizsgát abban a félévben amikor befejezem a tanulmányaimat, akkor el kell hozzá használnom még egy ingyenes félévet?

Figyelt kérdés
Tehát ha megírtam a szakdolgozatomat, befejeztem az összes tárgyat, de csak a következő félévben szeretnék záróvizsgázni, akkor ahhoz is aktiválni kell a jogviszonyomat? Csak azért vagyok kicsit összezavarodva, mert maga a záróvizsga is egy tárgy nálam. Igaz 0 kredites.

#egyetem #diploma #záróvizsga #ingyenes félév
2020. okt. 15. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben abszolválás után megszűnik a jogviszonyod és 2 éved van, hogy letedd az államvizsgát, hogy ne bukd el a diplomát.


Ebben a helyzetben vagyok én is. Tavasszal abszolváltam, de még nem adtam le a szakdolgozatot és értelemszerűen nem is államvizsgáztam. Nálam az államvizsga sehol se szerepelt tárgyként mondjuk.

2020. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
HA meg van az összes tárgy,akkor abszolváltál és nincs a továbbiakban jogviszony, nem mennek a támogatott félévek.
2020. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálam záróvizsgának hívják, nem tudom hogy van-e különbség. Fel kell venni év elején nullás tárgyként, majd pedig év közben is regisztrálni kell rá. Utóbbinak most van a határideje, és gondolkozom, hogy elhalasztom tavaszra. Viszont nem szeretnék erre ingyen félévet pazarolni.
2020. okt. 15. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben az a legtisztább, ha írsz a TO-nak egy emailt.
2020. okt. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
az abszolválás azt jelenti, hogy meg van minden tárgy, nem kell elhasználni további félévet.
2020. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de ahogy említettem, elbizonytalanított, hogy fel kell venni a záróvizsgát is.
2020. okt. 16. 14:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell venni persze, de ez nem jelent plusz egy félév elhasználását.
2020. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!