Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha nem tudom...

Mi történik ha nem tudom ledolgozni/kifizetni a hallgatói szerződést?

Figyelt kérdés

Januárban végeztem eddig 3 hónapot dolgoztam és 6 évet kellene ledolgoznom (ennyit tanultam) vagy ha ez nem sikerül akkor az elhasznált félévek összege felét (remélem nem az egészet) visszafizetni. Legalábbis ezt olvastam. Az a gond, hogy hónapok óta nem találok munkát a kompetenciáim hiánya miatt és fizikai munkát se vállalhatok az egészségi állapotom miatt.


Jelenleg egy makkegészséges fitt, nyelveket beszélő fiatalnak se könnyű nemhogy nekem. Értesítés még nem jött, de nővéremnek már igen, hogy ledolgozta a 2 évet (MSc). Nekem BSc lenne és sokat csúsztam/szakot váltottam, de utólag már nagyon bánom a belefektett időt/energiát/pénzt.



2020. okt. 20. 06:02
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Akkor te vagy aki reméli , hogy öngyilkossággal való fenyegetés elengedi az adósságot. Nem. Ha nem dolgozod le ami a szerződésben benne van, akkor vissza kell fizetned a tartozásodat. Kérj részletfizetési lehetőséget, és menj el dolgozni. Nem kell válogatni, gyárakban mindig van felvétel
2020. okt. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Azért az elkövetkező 12 évben csak tervezel 6 évet dolgozni, nem? Vagy miből tervezel megélni?


Ráérsz ezen 10 év múlva agyalni.


Amúgy ez nem kölcsön és nem is adósság, nem kell semmit fizetni. 6 év magyar munkaviszonyt kell fenntartani. Miért vagy most így erre rápörögve? Azért, mert ebben a vírusos időben fél év alatt nem találtál munkát?

2020. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez sajnos igy működik ha valamit kifizetnek helyettünk de nem végezzük el azt vissza kell fizetni. Ezt nem tudod megúszni, igen lehet részletfizetést kérni. Valamilyen munkahelyet kell keresned nem csak a részletfizetéshez hanem hogy fenntartsd magad. Annyi helyen hirdethetsz már manapság vannak betanított munkalehetőségek is, állást találsz ha akarsz is dolgozni.
2020. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!