Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel gimnázium...

Berzsenyi Dániel gimnázium vélemények??

Figyelt kérdés
Az van hogy engem a biosz-kémia szak érdekelne tapsztalatok, vélemények, miylen nehéz a szobeli, milyen a közösség és a tanárok? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. okt. 24. 21:59
 1/4 bbmarta ***** válasza:

Szia!


Ez egy remek iskola és állítólag kifejezetten erős a biosz-kémia tagozat, az én fiam is oda készül. Az egyik bátyja ide jár, humán tagozatra, most 10.-es. Nagyon szereti a sulit! A tanárok nagyon diákközpontúak, rugalmasak, nem tantárgyat, hanem gyereket tanítanak. Sok a fiatal tanár, de az idősebbek is jó humorú,friss módszerekkel nagyon jól tanító pedagógusok! A közösségi élet nagyon jó, rengeteg a program! A szóbeliken hihetetlenül kedvesek és egészen emberséges a tételsor mindkét tárgyból (mondjuk az Apáczaihoz képest, attól már én elájultam, a fiam még nem is látta), ezt megtalálod a honlapon.Az én-egyébként magát általánosban antiszociálisnak beállító- fiam itt kinyílt, barátokat szerzett és jóban van a tanáraival is. Reggelente képes félórával hamarabb elindulni, hogy 7.30-tól még beszélgethessen a többiekkel! Írj még nyugodtan, ha valami konkrét dolog érdekel!

2020. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


én biosz-kémia tagozatos vagyok a berzsenyiben, így tudok róla mesélni. először is a szóbeliről: azt fontos tudni, hogy a szóbelire mindenképp alaposan fel kell készülnöd, mert a legtöbben maxos szóbelit szoktak elérni, és az írásbelijük sikerül rosszabbul. nagyon tanárfüggő is a szóbeli, mert van olyan, aki például kérdez, hogy honnan jöttél, vagy mit szeretsz foglalkozni szabadidődben, mások pedig csak túl akarnak esni rajta (ami persze érthető). kémiából vannak olyan témakörök (például műanyagok.. stb.), amiket a legtöbb általános iskolában nem tanítanak, ezeket nem feltétlenül kell megtanulnod. a szóbeliztető tanár, ha kihúzol egy ilyet, megkérdezi, hogy tanultad-e, és ha nemet mondasz, akkor húzhatsz új tételt (ez csak kémiából van így, biosznál általában mindent tudni kell!!!). a legtöbb esetben eléggé sok időd van kidolgozni a tételeket, a jegyzeteidbe belenézhetsz és segítenek, ha elakadnál:) ami még fontos információ lehet, hogy kémiából általában van valamilyen egyszerűbb számolás (például egyszerű tömegszázalékos számítások, esetleg könnyebb egyenletrendezés, vagy anyagmennyiség számítás, ilyenek). az összes tanár nagyon jó, de természetesen eltérő stílusban tanítanak. az iskolában ügyelnek arra, hogy a tagozatosok kapják a legjobb tanárokat (tehát ha bekerülsz, valószínűleg az iskola legjobb biosz, illetve kémia tanárai fognak tanítani). a legtöbb tanárnál van esélyed a javításra, ha nagyon rosszul sikerülne a dolgozatod, illetve ha osztály szinten kértek, egyes dolgozatok is elhalaszthatók egy kicsivel (ha például a tanár pénteken iratna, de nektek sok az órátok, lehet, hogy elhalasztja hétfőre, vagy ilyesmi). teljesen egyet értek az előttem hozzászólóval, a tanárok figyelnek a diákok szükségleteire, igyekeznek nem nagyon durván túlterhelni őket. itt fontos megjegyezni, hogy a b osztály az egyik leginkább terhelt osztály (tantárgyilag és óraszámilag), így erre mindenképp készülj fel! a közösség csodálatos, nagyon könnyen lehet barátokat szerezni felsőbb évfolyamokról is.


bármilyen kérdésed lenne még, keress nyugodtan:)

2020. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyi kérdésem lenne még a szobelirőp hogy egy tétetl milyen részletesen kell kidolgozni? Pl ha a vizet húzom kémiából meg a sejteket bioszból akkor mennyire kell részletezni? Vagy csak leírod amit tudsz és kész?
2020. okt. 30. 07:54
 4/4 anonim ***** válasza:
a tételeket elég részletesen kell tudni. én azt tudom mondani, hogy írj le mindent, amit tudsz. ha ez túl részletes, vagy éppen nem elég részletes, fognak szólni, vagy konkrétan megkérdezik, amit nem mondtál el. kémiából szokott lenni olyan, hogy egy elemet, például a hidrogént kell jellemezned. itt fontos, hogy a (remélhetőleg az iskolában is) tanult szempontok szerint jellemezd az adott elemet, és ne összevissza. ez azt jelenti, hogy beszél a moláris tömegről, a rendszámról, mond el az alap tudnivalókat (molekula felépítése, benne lévő kötések, poláris/apoláris, halmaz szinten az elem fizikai tulajdonságai, kémiai tulajdonságai-reakciói, előállítása, élettani hatása, felhasználása). itt igazából jó, ha tudsz egy-két példát. persze, ha valamilyen nehezebb vegyületet húzol, nem feltétlenül kell ezek közül mindent tudni, de egy víz esetében ezeket illik tudni (előállításnál laboratóriumi, illetve ipari előállítást is kérhetnek). lehet, hogy ezt így konkrétan nem kérdezik majd tőled, vagy nem kell mindent így tudni, de ha így készülsz, nem érhet nagyon meglepetés:). bioszból ha egy élőhelyet húzol (például tundra), akkor ugyanígy az éghajlatról kell tudni beszélni, az ott élő növényekről, állatokról. tudnod kell egy 3-5 tagú táplálkozási láncot összeállítani...stb. szerintem ezekre készülj, bármi kérdésed még van, keress ismét nyugodtan:)
2020. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!