Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TKK-ról vélemények?

Bedovariv kérdése:

ELTE-TKK-ról vélemények?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok gimiben, és angol-német tanárnak szeretnék továbbtanulni. Mindenképpen Budapestre szeretnék menni, az ELTE-t néztem elsősorban, de aztán egy ismerősöm elég negatív volt az intézmnnyel kapcsolatban (nem oda jár egyébként). Érdekelnének más vélemények is.

2020. okt. 25. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Te nem a TTK-ra, hanem a BTK-ra fogsz menni ezzel a párosítással.
2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

TKK, nem TTK, olvasd vissza a kérdést :) TKK - TanárKépző Központ


Én ezek közül az angolról tudok nyilatkozni. Van egy pár halálosan fölösleges tárgy, de ezek általában nem is nehezek. Két kivétel van, az Angolszász politikai kultúra és a Nagy-Britannia története. A tanítás szempontjából fontos tárgyak elég későn jönnek be (módszertan és társai), de itt lehet szuper tanárokat kifogni.

Lesznek még tárgyaid a PPK-n is, a Kazinczy utcában. Ezeket divat utálni, mert a pszichológia az minekmár, de szerintem ez a leghasznosabb része az egész képzésnek. Ezekkel a tárgyakkal annyi a probléma, hogy a képzés elejére tették őket, szóval az ember pont elfelejti az egészet, mire eljut oda, hogy az ötödik évben igazi gyereket is lát.

Ha tényleg tanár akarsz lenni (és ezt nagyon gondold át), szerintem nem rossz választás az ELTE. Sok az elmélet, de nem tudom, hogy máshol ez mennyire lenne másképp. Gyerekeket csak a végén, kb. 10. félévedben fogsz tanítani, addig a maximum, azok ezek a mikrotanítások, amikor egymást tanítjuk a csoportban, vagy hospitálás.

2020. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár lassan 1 év eltelt, de most az MSc-m mellett a PPK-n végzem a rövid ciklusú tanárképzést. Hát ekkora bullshitet, amit ott tapasztalok még a TTK-n se láttam. Semmi értelme az óráknak, teljesen felesleges dolgokról beszélgetünk órákon át. Az órák amúgy is ugyanarról szólnak, csak a nevük más. Kamu az egész.
2021. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!