Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosi egyetem a...

Melyik orvosi egyetem a "legjobb" Magyarországon?

Figyelt kérdés

Hova a legnehezebb bekerülni? Mennyire nehéz bent maradni, hol a legnívósabb az oktatás? Mennyire számít, hogy melyik egyetemen végzek? Illetve vidékiként megélni az adott városban mennyire nehéz?


Előre is köszi, üdv.



2020. okt. 28. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mind jó.


Legnehezebb a SOTE-ra bekerülni, mert oda jelentkeznek a legtöbben, idén Debrecenben volt a legalacsonyabb a ponthatár, de ez semmit sem jelent.


Mindegy, hol végzel.


Megélhetés szempontjából Budapest a legdrágább, Pécs-Szeged-Debrecen nagyjából hasonló egymáshoz.


Oda jelentkezz, amelyikhez a legközelebb laksz, szerintem.

2020. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Soten a legmagasabb a ponthatár, oda a legnehezebb bekerülni. Benn maradni könnyebb már, de meg kell érte dolgozni. Hol a legnívósabb az oktatás? Ezt nem könnyű megítélni. Mind a 4 egyetemnek megvannak a maga erősségei és gyengeségei.

Nem számít hol végzel, mind a 4 elég színvonalas, itthon és külföldön is simán el lehet helyezkedni. Ha hiperszuper kutató akarsz lenni külföldön, akkor azért érdemes a sotera menni, ilyen berkekben már számít hol szereztél diplomát.

Vidékiként az adott városban? Mármint itt Budapestre gondolsz? Nem tudom milyen anyagi körülmények között éltek, nem olcsó. Neked tetszik amúgy a főváros, a tömeg, a nagyvárosi emberek? Nem mindenkinek jön be. A többi városban már olcsóbb a megélhetés, emellett nyilván megvan a saját hangulatuk.

2020. okt. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a SOTE a legnehezebb, de színvonalban lehet nem a legjobb.
2020. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem is a SOTE az, amire nehéz bejutni. Még esetleg a Semmelweis.
2020. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4... a SOTE és a Semmelweis ugyanaz az egyetem.
2020. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmelweis Orvostudományi Egyetem= SOTE :)


Sztem a pécsi egyetem is jó amúgy.

2020. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Itthon az orvosi képzések azok ahol mindegy hol tanulsz, mert mindegyik ugyanolyan jó.

A SOTE-ra a legnehezebb bekerülni, tekintve hogy a fővárosban van. Az agglomerációval együtt kb. az ország harmada él Budapest körül: több ember, több jelentkező, nagyobb ponthatár.

Budapest elég drága egy hallgatónak, főleg ha albérletben lakik. A többi város jelentősen olcsóbb lakhatási szempontból.

2020. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, keverem a dolgokat, SZTE-t akartam irni:)
2020. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi egyetemekhez nem értek, de a pesti élethez igen, úgyhogy engedjetek meg egy kis kiegészítést.

Igen, Pesten nem olcsó az albérlet, sok egyetemista viszont - számomra tök érthetetlen okból - a belvárosban, az egyetemhez közel keres szállást, ahol háromszor, négyszer, ötször drágábbak az albérletárak mint kijjebb. Bérletet így is-úgy is venni fogsz, mert 3500 csak a diákbérlet, és ha akarsz járni a városban jobban jársz. Akkor meg már minek közvetlen az egyetemmel szemben lakni? Szóval ezzel lehet egy csomót játszani. A boltok ugyanolyan drágák, ahogyan többnyire a szórakoztató ipar is azonos áron érhető el, mint vidéken. Csak meg kell találni a jó helyeket. Persze függően hogy honnan jössz fel, a rezsi lehet változó (úgy értem, olcsóbb vagy drágább), de hát nem kell 30 fokban lakni és naponta 5 teli kád vizet kifolyatni, és akkor nem száll el.

Illetve, ha nem tudsz a családra támaszkodni pénzügyileg teljesen (ami a kérdésből ítélve nem így van), valószínűleg dolgozni fogsz egyetem mellett, még ha minimálisan is. Ebben viszont hatalmas különbségek lehetnek. Most egy adott munkát nézek (recepciós), de vidéken 800-1000 forintos órabér az átlag, Pesten viszont 1400-1600 az amiért már diákokat keresnek ugyanabban a munkakörben. És sokkal több lehetőség van dolgozni mint kisebb városokban.

Mindezzel csak azt akartam kifejezni, hogy nem biztos hogy Pest annyival drágább lenne mint egy egyetemi város.

2020. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy melyik áok-ra vesznek fel, ugyanolyan kemény évek elé fogsz nézni.
2020. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!