Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagyjam az egyetemet?

Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Most vagyok első éves, állami ösztöndíjas hallgató, és egy olyan szakra járok, avová nem is szerettem volna. Úgy érzem, hogy amit itt tanítanak, az teljesen felesleges számomra, soha nem fogom hasznát venni. Nem érzek semmi motivációt, hogy folytassam, ráadásul esélyes, hogy nem is ehhez a szakhoz kapcsolódó területen fogok elhelyezkedni.

Nem szeretném, hogy, ha esetleg most még folytatom, de később mégis otthagyom, vissza kelljen fizetni a sulit.



2020. okt. 28. 08:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul nagyon stresszelős vagyok, már most gyomoridegem van a vizsgaidőszaktól.
2020. okt. 28. 08:46
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát, ha ennyire nem a te szakod, akkor inkább még most hagyd ott az elején, nem akkor mikor már lehúztál x évet. Max atmesz egy másik szakra
2020. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom akkor ha az első félévben hagyod ott akkor nem kell visszafizetni. Szóval ha tényleg nem akarod csinálni akkor még most hagyd ott.
2020. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem tetszik,akkor ne pazarold a féléveidet,hanem jelentkezz majd másik szakra.
2020. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel, és rosszul érzed magadat, akkor hagyd ott, ha vársz akkor később vissza kell majd fizetned, most még nem. Majd ha megtalálod a te szakodat, akkor visszamész egyetemre, ne szenvedj egy olyan szakon, amit utálsz, mert utána abban kell dolgoznod is, elég sok ideig, az pedig ki fog téged csinálni. Nagyon rossz úgy élni, hogy az életed felét gyűlölöd, mert az életünk felét munkàval töltjük.
2020. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott, tavaly en is ezt tettem. Egy egesz evet jartam egyetemen, de mar az elejen tudtam, hogy nem ezt akarom. Soha nem oda akartam jarni, csak az eredeti tervemhez meg gyava voltam. Egy ev utan nem kell visszafizetni.
2020. okt. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj inkább dolgozni, ne húzd az időt, csak tovább fog tartani a szenvedés.
2020. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a tudás mindig hasznos. még ha nem olyan területen tanulsz, amit csinálni akarsz, akkor is rengeteg hasznod lehet belőle. de ha egyáltalán nem érdekel, nem motivál és nem is ezen a területen tervezed a jövődet, ráadásul még szenvedés is az egész, akkor nincs értelme erőltetni.

keress inkább valami olyat, ami érdekel, vagy menj el dolgozni és közben majd kialakul, hogy mit érdemes tényleg tanulnod.

2020. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!