Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen nem nézik rossz...

Egyetemen nem nézik rossz szemmel, ha valaki otthagyja?

Figyelt kérdés
Holnap megyek be, hogy jelezzem, hogy más szakra szeretnék jelentkezni, ezért a mostanit befejezem. Ez az első félévem, amúgy az ELTE-re járok. Ilyenkor csak tudomásul veszik, vagy azért tesznek valami megjegyzést? Lehet, hogy csak én parázom túl az egészet, de még a volt gimis osztályfőnököm is elmondta, hogy rosszul teszem, ha otthagyom, ezért félek tőle, hogyan fognak ott reagálni.
2015. jan. 21. 23:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha sokan voltatok, nem hiszem, h nagyon foglalkoznának vele. Lehet, h megkérdezik, h miért, v mit fogsz helyette csinálni, de nem hinném, h becsmérelnének.
2015. jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A TO-n nem a dádázással vannak elfoglalva az ügyintézők, magyar le se ***ják, hogy te mit csinálsz a tanulmányaiddal.

Lesznek még nagy pofonok az egyetemi évek alatt, hidd el :D

2015. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
*magyarán :p
2015. jan. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
96 személyt vettek fel elvileg.
2015. jan. 22. 00:09
 5/21 A kérdező kommentje:
Csak mert államin vagyok, és esetleg az nem tetszhet nekik, hogy így elvettem más elől a helyet, aki lehet, hogy végig is csinálta volna, és így feleslegesen fizette az állam azt a fél évet is.
2015. jan. 22. 00:12
 6/21 anonim ***** válasza:
elvileg alá kellett írni a röghözkötős szerződést, vagy az már nincs? olvasd el. mintha két félévet el lehetne így "játszani" és nincs bünti.
2015. jan. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Alapképzésen egyet, osztatlanon kettőt, elvileg.
2015. jan. 22. 00:28
 8/21 anonim ***** válasza:

Milyen szakos vagy?

Én még csak erre sem veszem a fáradságot, hogy bemenjek jelezni nekik :DDDDD És ráadásul én a 4. félév után megyek el. Majd augusztusban, ha megyek beiratkozni a másik helyre, előtte beköszönök.

Tedd úgy, ahogy jónak látod és ne érdekeljen, hogy ki mit mond.

2015. jan. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Földrajzon vagyok.


Csak az bánt, hogy akik eddig mind támogattak benne, mert tudták, hogy általános vége óta ide szerettem volna kerülni, most mindtől azt hallgatom reggeltől estig, hogy nagyon rossz döntés és ha máshova felveszek, akkor majd ott is ugyanez lesz és megint keresek egy újat? Az szüleim is úgy tudják be, mintha életem legnagyobb hibáját követném el, mintha már ez lenne a 10. hely, amit az elején otthagyok. Pedig ők nem jártak egyetemre, nem tudják, milyen az. Meg nem én vagyok az egyetlen, aki az első helyét abbahagyja és másba kezd. Holott, amikor jelentkeztem, már akkor mondtam, hogy egy teljesen más szak is érdekel évek óta, csak az eltérő felvételi követelmények miatt most a földrajzra fókuszáltam. De közben megismertem olyanokat, akik arra a szakra járnak, amit most szeretnék, volt, hogy bementem egy-egy előadásra meghallgatni az órát, és eldöntöttem, hogy engem az jobban érdekel. Tudom, biztos sokan azt mondják, hogy azzal még annyit se fogok érni, de engem a távol-keleti irány jobban érdekel. De ki tudja, lehet, hogy kínai szakos jobb állást kap sinológusként, mint egy geográfus.

2015. jan. 22. 02:24
 10/21 anonim ***** válasza:
és arra nem gondoltál, hogy a kettőt együtt csináld? már úgy értem, hogy nyomod a földrajzot, és amikor szakosodni/specializációt választani/minor szakot választani kell, akkor ezt a távol-keletes témát veszed fel mellé? ha mindkettő érdekel, akkor szerintem ez a legjobb megoldás.
2015. jan. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!