Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Mérnökinfón mennyire kell...

BME Mérnökinfón mennyire kell erős laptop a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Elsőéves hallgató vagyok, és jelenleg egy i3-as laptopom van 8GB rammal és egy 512GB SSD-vel. Szerintetek ez ki fogja bírni a három és fél évet? Egyelőre tökéletesen működik és szeretem, de nem tudom mennyire kell hardverigényes programokat írnom a többi évben.
2020. okt. 31. 12:49
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
Az i3 lehet kevés lesz, illetve a szakiránytól függően a 8 giga RAM is kevés lehet, de szerintem az az első 1-2 évet simán bírnia kéne. Amit javasolnék, az az évenkénti portalanítás + újrapasztázás, mivel eleve nem túl erős a gép, ezért itt még többet számíthat.
2020. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alap mérnökinfón nem kell olyan hú de nagy dologra használni, amire ne lenne elég (kompromisszumokkal ne lehetne megoldani). Kényelmesség és gyorsaság érdekében eggyel erősebb gép vagy csak 16 gb ram is sokat jelenthet virtuális gépek és programok párhuzamos futtatásához, amik felmerülhetnek.
2020. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kellene felelnie. De ha mégsem és úgy érzed, menet közben bármikor cserélheted, hacsak a most új laptopra szánt összeget nem költöd el másra.

Egyébként az sem mindegy, hogy 1. vagy 10. generációs i3-ról van szó.

2020. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyira, hogy a xilinx, a codeblocks meg ezek a szarok fussanak rajta. Nekem elég volt anno egy i5-ös gép, ami a mai i3-asok szintjének felel meg. Munkához vettem erősebb gépet, programozni mindenen meg lehet tanulni, amin fut a szövegszerkesztő
2020. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legkeményebb terhelés amit ki kell bírnia az az Android Studio + Emulator + pár Chrome tab megnyitva. Kötelező tárgyakon azt hiszem ennél nagyobb igénybevétel nem kellett! Én személy szerint egy Lenovo y700al csináltam (fogom idén..) végig az egyetemet. Csak tárhellyel voltak problémáim.
2020. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!