Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a laptop egész nap töltőn...

Ha a laptop egész nap töltőn van amikor itthon használom az problémát jelenthet későbbiekben? 100%-on van mindig, és olyan mintha nem is töltene mert van 1 led ami világít ha tölt ilynekor nem világít, de tartja a 100%-ot.

Figyelt kérdés
Laptop akksinak ez rosszat tesz? Nem kivehető az akksi.

2018. aug. 3. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, hamar tönkre fog menni az akkud. Más problémát nem okoz.
2018. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor használjam úgy,hogy nem töltőm majd ha merül akkor dugom töltőre?
2018. aug. 3. 11:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Valahol meg azt olvastam,hogy az a jó,ha hálózaton van mindig és csak akkor veszem le a hálózatról ha nem vagyok otthon.
2018. aug. 3. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Telefonokban is van már olyan, hogy ha maxon van a teló akksija, nem tölti az akksit és hálózatról működik a telefon (amég nem csökken az akksi töltöttsége). Ez laptopoknál is így van. Továbbá ha minden passzol, tehát gyári töltőt használsz, akkor nem lehet baj, úgy értem nem lesz túltöltés, viszont az élettartam csökkenhet. A lítium ionos akksik szeretik a gyakori töltést (nem pedig a folyamatos 100%-ot), az ideális az, ha olyan 40% alatti értéknél már készíted elő a töltőt. 25%-nál nem érdemes lejjebb engedni, illetve olyan 80-95% körülire a legideálisabb visszatölteni. Nem árt továbbá 30 töltési ciklusonként újrakalibrálni az akksit. Egy töltési ciklus=100-ról 0-ra (nem feltétlen egyszerre, mondjuk egyik nap 75, másik nap 25). Telefonoknál időben ez olyan 1 hónap, legalábbis ilyen időközönkénti újrakalibrálást javasolnak. Laptopoknál ez lehet több. Az újrakalibrálás azért fontos, hogy az elektronika mindig a pontos értéket láthassa, hogy téged ne érjen meglepetés és azért, hogy a gyorstöltés (ha van) ne rontson az élettartamon. Maga az úrjakalibrálás amúgy pofon egyszerű, nagy általánosságban annyi, hogy cuftig lemeríted és visszapumpálod 100-ra. Ez esetben lehet 100-ra tölteni, sőt, kell is. Laptopoknál valahogy így néz ki: [link] - ez a cikk nem csak az újrakalibrálásról ír, amúgy arról, hogyan lehet a leggosszabb élettartamot elérni. Összességében nagyot csökkenhet az élettartam ilyen felhasználás mellett, jobb ha ezt tudod.
2018. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz tragédia, ha az újrakalibrálásokon kívül is néha 100-ig töltöd a laptopot, de nem ajánlott mindig 100-ra tölteni, mert csökkenti az élettartamot.
2018. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vedd ki az akut amikor hálózatról használod, és rakd vissza hogy ha elakarod vinni valahova ahol nem biztos a tápellátás és kész
2018. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 CspCsj ***** válasza:

A manapság használt Lítiumos aksikat öt dolog károsítja:

- magas hőmérséklet (ne használd forró környezetben, illetve ne köss rá óriás-fogyasztót és nem gyári gyorstöltőt, mert ezek tudják leginkább veszélyes mértékben emelni a hőmérsékletét)

- túltöltés (a laptop ezt automatikusan kapcsolja, így ha csak kompatibilis töltővel használod, akkor nem valószínű, hogy ez bekövetkezne)

- túlmerülés (20% alá nem érdemes rendszeresen lemenni)

- töltési ciklusok (300 töltés után általában kezd a gyári kapacitás csökkenni, 500 után készülni kell a cserére)

- idő (a kémiai folyamatok pár év után szintén csökkentik a kapacitást)


Ha folyamatosan töltőre csatlakoztatva használod, akkor elvileg 2-3 hetente kicsit rá fog tölteni.


Ezenkívül több gyártónak van energy-management programja, amit ha telepítesz, akkor töltőről használva például beállíthatsz akku-kímélő módot, ami 40-60% körül tartja a töltöttségét. (így terhelődik a legkevésbé és még ritkábban tölt)


Itt is írtam ezzel kapcsolatban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2018. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

CspCsj, a management-es dologról nem tudtam ami nem csoda, én nem használok laptopot. A cikk, amit linkeltem ezeket leírja, de jobb így vázlatosan összeszedve látni, mire kell figyelni.

#6 Azt ugye tudod, hogy idézem: "Nem kivehető az akksi."? :D

2018. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!