Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon mi gátolja meg az...

Vajon mi gátolja meg az iskolák vezetőségét abban, hogy átálljanak digitális oktatásra?

Figyelt kérdés

Kérdésem kizárólag vita jellegű, nem kérek sem víruspárti, sem vírustagadó kommenteket.. főleg nem politikait kizárólag tényekről beszéljünk jó?


10.-es tanuló vagyok, fiú. gépész szakon tanulok. Az iskolám nevét előre leszögezem, nem szeretném leírni! Csak! Mert nem akarom.


2-3 osztály mindig karanténban van. Ha az egyik osztálynak letelik a 10 nap karantén, lesz mégegy pozitív egy másik osztályban. Az, hogy ezt ki hogy éli meg változó. Van akinek nincsenek tünetei, de mégis vírushordozó, de van olyan is akit nagyon földhöz vág. Teljesen kiszámíthatatlan.


Senkinek semmi baja nem volt abból, hogy nem kellett márciusban bejárni.

Értelmes osztály vagyunk, mindenki tudja, hogy ha nem tanulsz segédmunkás leszel a gyárban. Megjegyzem aki digitális oktatás alatt nem tanult, az a normál rendszerben sem fog :)


Mi gátolja meg a vezetőséget abban, hogy áttérjenek digitális oktatásra?

Egyedül a vírus miatt szeretném. Nekem aztán tök mindegy, hogy itthon vagy a suliban tanulok. De nem szeretném kitenni magam annak a kockázatnak, hogy elkapjam. Mert mint írtam, kiszámíthatatlan. Vlaaki belehal, valaki vígan futkorászik otthon.


Egy kicsit a maszkokról. Aki járt általános iskolába tudja, hogy a vírusnak, bacinak, van mérete. Mikroszkóp képes olyan nagyításra amitől láthatóvá válik. Ez a méret, ha kisebb, mint a maszk szálsűrűsége, átmehet rajta. Mint a szúnyogháló. icipici, hangf*szányi szúnyog átfér azon is. :)

De amelyik maszknak a szálsűrűsége (4 szál által határolt négyzet mérete) kisebb, mint a megakadályozandó anyag mérete, akkor felfogja. Ez ilyen egyszerű.

A rongymaszk amin 1-2mm nagy lyukak vannak hát az még a fingot se fogja meg. De olyanok amik pl ffp3 (talán ffp2-is)besorolást kaptak, azok igen!


Nem nézem a médiát. Ami feljön hirdetésbe azt meg félig elolvasom. De nem érdekel. Azt se tudom ki az a Nyunyóka néni. egy szavát nem hallottam eddig. Én csak tapasztalatból beszélek. Nevezhetjük akárminek, nem kell covid-nak nevezni. De nem akarom elkapni! Mondhatja bárki, hogy félek... de nem szeretném elkapni!


2020. nov. 1. 12:08
 1/7 A kérdező kommentje:

A Covid2019 mérete 0.06 és 0.14 mikron közötti. az pontosan 0.0000006mm és 0.00014mm

nagyon picike ugye? na. ez ellen egyedül csak az ffp-3mas és az N95-ös maszk véd. Tehát tök mindegy, hogy milyen szövetmaszkot veszel. még a sebészi maszk sem véd ellene.


A hivatalos FFP-3

This mask offers protection in various areas such as the glass industry, foundry, construction, pharmaceutical industry and agriculture. It effectively stops powdered chemicals. This mask can also serve as protection against respiratory viruses such as avian influenza, COVID-19 or severe acute respiratory syndrome associated with the coronavirus (SARS), as well as against the bacteria of pneumonic plague and tuberculosis.[7] It is similar to the N95 mask.

2020. nov. 1. 12:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az iskolák igazgató döntenek a digitális oktatás elrendeléséről, hanem a tankerület a népegészségügy jóváhagyásával.


A digitális oktatás során a diákok még annyit se tanultak, mint a hagyományos oktatás keretein belül. Így az állam amíg lehet a hagyományos oktatást fogja előtérbe helyezni, mert nem akar butákat képezni.


Sokan megkérdőjelezik, hogy a digitális oktatás radikálisan csökkentené a fertőzések számát.

2020. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pedig csökkentené. Hányszor derült már ki, hogy egy osztályból mindenki megfertőződött...


De hát aki akkor nem tanult, az alapból nem tanul. Nálunk is ment ám a másolás, a küldd már be a fizika házit pls... De mi mind megtanultuk. Hát év elején ezzel kezdtük. dogákat írtunk végig. érdekes mindenki tudta. A tudás nem abban rejlik, hogy egymagad oldottad mega házit..

Én is rengetegszer másoltam. Mert én azzal tanulom meg. Egyszer lemásolom, emrt a tanár rosszul tanít és jé, megértem. csak az eredményt kell látnom és megértem a képletet.

2020. nov. 1. 12:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Most kérdemén... Ha az iskola 40%-a otthon van digitális oktatásban, mert pozitív. akkor a maradék 60% miért nem mehet?
2020. nov. 1. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Megkérdőjelezem az állításodat. "az iskola 40%-a otthon van digitális oktatásban, mert pozitív."


Más jelent ha valaki covid pozitív és mást jelent ha valaki kontakt.


Ha annyira nem szeretsz iskolába járni akkor miért nem kérsz egyéni munkarendet? Így csak vizsgázni kéne bejárnod. Természetsen azt megnézném, hogy a gépész gyakorlati tárgyakat miként tanulnád meg online.

2020. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5: pedig leírtam. pozitív. ha azt olvasod, hogy pozitív, akkor mit szeretnél megkérdőjelezni? ha a kontakt nem pozitív akkor miről beszélünk?


Ki mondta, hogy nem szeretek iskolába járni? Nagyon is szeretek.

2020. nov. 1. 13:26
 7/7 anonim ***** válasza:
A szülők, akiknek dolgoznia kell, ezért nem tudják otthon felügyelni a tanköteles, kiskorú gyereküket.
2020. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!