Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1. Igaz, hogy Magyarországon...

1. Igaz, hogy Magyarországon már nem lehet magántanulónak lenni? 2. Egyébként hogy működik ez az egész? 3. Az igaz, ha kapsz min. 3 jegyet, akkor nem kell vizsgáznod? 4.Mennyire bonyolult elintézni, hogy valaki magántanuló legyen?

Figyelt kérdés
És ne linkeljetek oldalakat, légyszi! Már kb. mindegyiket elolvastam! Saját tapasztalatokat akarok hallani! Meg aki magántanuló volt eddig, azzal mi lett?

2020. nov. 1. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Csak szakértői bizottság javaslatára, vagy ha az iskolába járás orvsi okból nem megoldható, illetve ha küföldön teljesített tankötelezettség mellett, mintegy "másodállásban" tanulna valaki.

2. Iskolafüggő.

3. Nem jogszerű (a törvény szerint osztályozóvizsgát kell tenni), de elképzelhető, hogy ha jó a viszony, akkor a jegyek alapján "lepapírozza" az iskola a vizsgát.

4. Visszakerült az iskolarendszerbe vagy szerzett szakértői vagy orvosi papírt és maradt magántanuló.

2020. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szia! én nyolcadikos vagyok, de már 4 évet voltam magántanuló. az elején úgy működött hogy az iskolámba félévente bejártam vizsgázni, es ennyi. de sajnos betiltották magyarországon a magántanulóságot ezért átmentem egy amerikai magántanuló iskolába a clonlarába. ha jól tudom magyarországon ez a legideálisabb döntés ha magántanuló akarsz lenni és nem vagy sportoló vagy ilyenek. tandíj is van ami 500 eur korul van de szerintem nagyon megéri. ide projecteket kell küldeni, vizsgák ha jól tudom nincsenek bár még én se vagyok túl járatos benne mivel csak idéntől járok ide. küldök egy linket, remélem segítettem valamit, ha bármi kérdésed van csak írj <3 [link]
2020. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!