Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a probléma a magyar oktatás...

Mi a probléma a magyar oktatási rendszerrel? Mit változtatnátok?

Figyelt kérdés
2020. nov. 5. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Mit nem?
2020. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit részletesebben?
2020. nov. 5. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

A világ sokat változott az utóbbi években, és az oktatási rendszer egyelőre nem alkalmazkodott ehhez megfelelően (vannak családok, ahol ezt a hiányt megfelelően intelligens és vagyonos szülők tompítani tudják, de sajnos ez nem általános). Más készségekre van szükség az életben, mint 30 évvel ezelőtt, és jó volna ezeket szisztematikusan megtanítani. Amire szerintem szükség lenne, hogy minden közoktatásból kikerült fiatal képes legyen:

- pontosan, tömören, szabatosan kifejezni magát legalább a saját anyanyelvén

- csapatban dolgozni, asszertíven konfliktusokat megoldani (érzelmi, szociális intelligencia)

- a saját érzelmeit, reakcióit kezelni (önismeret, személyiségbeli érettség).


Tárgyi tudásban a (saját személyes véleményem szerint) fontos lenne:

- angolul legalább erős középfokon, és egy további nyelven legalább alapfokon beszélni (kivéve természetesen, ha valaki diszlexiás vagy hasonló problémája van)

- alapvető természettudományos, informatikai, egészségügyi és matematikai ismeretek: pl. mégis mi az a pH, mi az az elektromágneses sugárzás, mi az a váltóáram, milyen esetben kell mentőt hívni, stb.

- alapműveltség, de nem úgy, ahogy jelenleg tanítják (túl sok jelentéktelen információval terhelik a gyerekeket, amikre ebben a formában semmi szükség).


Továbbá nagyon hasznos volna, ha a fent említett alapokon túl mindenkinek lehetősége lenne az érdeklődésének megfelelő területen elmélyedni. Mondjuk aki tehetséges matematikában, az nyugodtan rohanjon előre benne tanári segítséggel. Ideális esetben ezek a súlyponti, "haladó" kurzusok átjárhatóak lennének, mert egy gyereknek bizony változhat az érdeklődési köre. Ha ő 16 évesen jön rá, hogy mégiscsak nagyon érdekli a fizika, akkor kapjon benne segítséget, hogy az alapkurzusnál mélyebben foglalkozzon vele, akkor is, ha idáig nem tette.


Nyilván ehhez sokkal nagyobb létszámú, és anyagilag-erkölcsileg nagyságrendekkel jobban megbecsült tanári gárdára lenne szükség. No meg széles tömegekre, akiknek erre igényük van.

2020. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csökkenteném a tananyag mélységét és növelném a tantárgyak sokszínűségét.

Azért, hogy a diákok minél több területen próbálhassák ki magukat és könnyebb legyen eljutni az érettségiig, így sokkal több tapasztalatuk lesz a világból, könnyebben tudnak majd célokat kitűzni maguknak. Nem szakadnak meg a magolástól és nem megy el a kedvük az egésztől mire leérettségiznek.

Ehhez az érettségi rendszerét is meg kéne reformálni.


Röviden: kisebb mélység, több és színesebb tantárgyspektrum.

2020. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem elhangzottakkal. Plusz. Saját tapasztalataim alapján engem sok esetben zavart, sőt visszatartott az üvöltöző, diákot megalázó, katonatiszt módjára oktató tanár én sok ilyennel találkoztam. Nem éreztem a szabadságot, csak a kell és muszáj. Magolás, magolás, magolás.
2020. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!