Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki a hibás azért, hogy engem...

Ki a hibás azért, hogy engem annak ide idején az iskolában jó párszor megvertek?

Figyelt kérdés

Általános 8 évében, minden tanévben legalább 3-4 alkalom volt amikor elvertek a romák. Volt amikor a vécében vertek szét, akkor az is előfordult, hogy a tanár előtt püföltek hárman, de az már csak akkor lépett érdemben közben, ha már véres voltam. Emellett iskolán kívül is folyamatos volt a terror. A focipályán sem volt nyugalom, ha megjelentek. A verések mellett mindennapos volt a szivatás, pl. lehúzták rólam a nadrágot, ragót tettek a székemre, én meg bele ültem, papírt ragasztottak a hátamra, verbálisan is sértegettek. Igazából senki sem állt ki mellettem, az un. barátaimat is befenyítették, de a legtöbbet és leglátványosabban én kaptam. Nem mertem beszélni róla, mert azt mondták, ha köpök, akkor újra megfognak büntetni. Tanárnak sosem szóltam, bár tudták, hogy miket műveltek velem, mert gyakran előttük zajlottak az események, de tenni ritkán is tettek valamit. Otthon néha beszéltem erről, de csak annyi volt a válasz, ne hagyjam magam. Ja, ha meg ellenálltam akkor, még többen jöttek ellenem. Hiába könyörögtem, anyámék nem irattak máshova. Az a vicc, hogy ma találkozom valamelyikükkel, akkor meg hangosan előre köszönnek, meg le állnak velem spanolni....


Középsuliban csak verbálisak voltak a szivatások, bár néha ott is megütöttek az erősebbek. Mire végzősök lettünk nyugi lett.


Valamiért nehezen lépek ezen túl.



2020. nov. 7. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Soros.
2020. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Köszi, fidesznyik.

2020. nov. 7. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
A tanarok, a tobbi gyerek szulei, a te szuleid is, es valojaban az egesz oktatasi rendszer. Nincs egy hibas, hiaba is jaratod ezen az agyad.
2020. nov. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tudom miről beszélsz, én is átéltem. Egy szorongó nyomorék ember lette.. ☹️
2021. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
És 39 koromban is visszajárnak ezek a régi rossz emlékek.
2021. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!