Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a középiskol...

Mi a véleményetek a középiskolai kollégiumokról?

Figyelt kérdés

Nehezebb koncentrálni ott a tanulásra?

Milyen tapasztalataid vannak vele?


2020. nov. 10. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok évig voltam középiskolai koliban.

Nem nehéz koncentrálni, tanulószoba van. Ott kell ülni órákig és tanultok csendben, persze vannak akik beszélgetnek meg ilyesmi, de ha úgy van akkor beszélsz a tanárral, hogy szeretnél a szobádban tanulni csendben. Nálunk voltak szülői fogadók is, meg egyéb termek amik többnyire üresek voltak, ha másnem oda is mehettél tanulni.

Van mindenféle ember ott, bunkó, kedves meg mindenek. Sok emberrel nehéz megtalálni a közös hangot, de nem lehetetlen. Volt pár olyan nagyon beképzelt, bunkó gyerek, de egyszer vele is elbeszélgettem és akkor értettem meg jobban a személyiségét, hogy ő nem is bunkó, hanem hülyéskedik folyton, csak érdekes a humorérzéke. Utána már vele is megvolt a közös hang. De még volt pár ilyen, mikor valakit bunkónak, agresszívnek tartottam, kerültük egymás társaságát. Utána derült ki hogy igazából ők is jófejek, csak ők is bunkónak tartottak engem és fura helyzet alakult így ki. Mire végeztem ott nem volt olyan gyerek (max pár elsős akivel nem tudtam még 1 szót se váltani) akivel ne lettem volna jóba. Persze tényleg nehéz mindenkivel jóban lenni, mert mindíg vannak "érdekes" alakok, de nagy társaság kialakítható. Olyan nem lesz, hogy valakinek nem lesz ott barátja, baráti társasága.

Én kimondottan szerettem a kolit, hiányzik azért eléggé.

2020. nov. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a középiskolai kollégium egy szükséges rossz azoknak, akiknek tényleg túl messze van a suli ahhoz, hogy naponta hazajárjanak. De egy tizenévesnek általában még családban a helye, kivéve, ha otthon annyira rosszak a körülmények akár fizikailag akár lelkileg.
2020. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 a középiskolai kollégiumok annak valók, akinek a lakhelye közelében nincsen neki megfelelő középiskola. Én se családi okok miatt választottam, hanem mert sokkal erősebb iskolába mentem, mint ami volt a környékén.

A kérdésre válaszolva, nem nehezebb tanulni. Sőt, mivel több ember vesz körül, így sokkal könnyebb a segítségkérés. Nyilván vannak olyan kolik, ami tele vannak köcsögökkel, de nem olyat kell választani. A mi kolinkba is több középsuliból vannak. Vannak akik, az ország egyik legjobb gimijébe járnak, meg vannak akik szakmát tanulnak, de senki se tesz különbséget köztünk. Szóval a koli egy jó lehetőség arra, hogy sok emberrel gyorsan, és könnyen megismerkedj.

2020. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is kolis voltam küzépsuliban és nekem jobban ment ott a tanulás mint otthon. Ha tanuló idő volt mindenki tanult és nekem se volt jobb dolgom mit azt csinálni. Jót tesz a közésség nyomása :D Amúgy meg imádtam a szobatársakat rengeteget nevettünk meg hülyültünk. Nagyon sok minden kimaradt volna az életemből és kicsit se bántam meg. De azért az hozzá kell tenni, hogy nem mindenkinek való a koli. Voltak akik kiestek időközben.
2020. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!