Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy a vírus után...

Lehetséges, hogy a vírus után állandó lesz a digitális oktatás?

Figyelt kérdés

Egyre modernebb a világ. Az ismerőseim közül a legtöbben élvezik a digitális oktatást, meg erre vártak, hogy mikor vezetik már be végre, mert akkor nem kell suliba menni (ezt ők mondták).

Lehetséges, hogy a vírus után már vissza sem állítják állandóra az iskolai oktatást hanem már annyira megszokja mindenki a digitálisat, hogy az lesz az új normális és a tanárok is otthonról fognak dolgozni örökre, meg a diákok se járnak majd soha iskolába, csak vizsgákra mennek majd be. És ezt értem az összes iskolatípusra: általános, középiskola, egyetem.


Én nem örülnék neki, ha annyira megszoknák ezt, hogy véget érne örökre az iskolában való tanulás, mert én szeretek suliba járni, ott lenni a barátaimmal, meg a tanár személyes jelenlétével jobban megértem az anyagot.

Azt még támogatnám, hogy ha valaki beteg akkor az online tanuljon eztán is, de csak akkor ha beteg és nem úgy, hogy ő azt mondja, hogy most nincs kedve suliba jönni ezért inkább otthonról tanul, hisz akkor több mint a fél osztály hiányozna, ha ez lenne. Ha meg állandó lenne a digitális, akkor kimaradnának az iskolai élmények, tapasztalatok. :(



2020. nov. 10. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Kizárt.
2020. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiába húzták eddig az iskolák bezárását, a következő pár évben még fixen nem lesz állandó online oktatás, már csak azért sem mert sok tanár nem igazán ért az informatikához.
2020. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Áhhh. Álmodozol
2020. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem. A gyerekek jelentős részénél ez nem megoldható, nem csak tehetős, közép-felsőosztály beli családok élnek Mo-on. Gondolkodni kellene.
2020. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan vannak olyan képzések ahol ez megoldható, de nagyon sok helyen ez a képzés rovására menne. Csak digitálisan oktatott orvos életében először lát beteget és megműti (aki történetesen Te vagy), szerinted mi az esélyed, hogy túléled?
2020. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlen. Annyira gyenge még a rendszer, hogy közel se olyan hatékony a digitális oktatás.
2020. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A digitális oktatás gyenge pontja a számonkérés. Jó matekosként most rengeteg feladatot kapok lefotózva a moodle rendszerből. (szánom-bánom, de elvesztettem a recepció állásomat és pénzért "segítek") Szerinted hányan csinálják ezt a felsőoktatásban? Milyen lesz a szaktudásuk.
2020. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Isten ments. Kizártnak tartom, maximum a távoli jövőben látok erre félig-meddig lehetőséget, de ebben sem vagyok biztos. Vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem lehet online csinálni, például a gyakorlatokat. Ezek főleg egyetemen és szakközépben fontosak, de pl. hallottam egy végzős kémia faktos diáktól, hogy így nem tudnak kísérletezni, mert ugye az online nem kivitelezhető.

Azt tartanám jónak vagy elképzelhetőnek, ha lennének nálunk is online school programok (Angliában, Amerikában vannak ilyenek, de részleteket nem tudok), amik NORMÁLISAN ki lennének dolgozva,tanárok állítanák össze, lennének szakszerű videós magyarázatok, feladatok és ez azoknak lenne jó, akik valamilyen oknál fogva nem tudják megoldani azt, hogy bejárjanak az iskolába, például a magántanulóknak jól jönne. De szerintem ez is csak a gimnazistáknál és maximum a felsősöknél lehetséges, meg akiknek van rá pénzük, mert úgyis fizetős lenne. Én magántanuló vagyok jelen pillanatban, szóval engem ez a digitális oktatás nem érint, de 90%-ban csak rosszakat hallok róla és azért a többség ezt nem élvezi. Én is okkal vagyok magántanuló, "csak úgy" nem lettem volna az és jövőre, illetve egyetemen már be fogok járni. Ez nem is egészséges sehogy sem, ami most van, hogy mindenki egész nap a gép előtt ül.

Egy alsós kisgyerek még nem tud önállóan tanulni digitális oktatásban sem, kell a szülői segítség/felügyelet, a szülőnek meg ugye dolgoznia kell, egy kisgyereket meg nem lehet egész napra egyedül hagyni.

2020. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
remélem nem, még nem elég fejlett az online oktatás, hogy lehessen már dobni az iskolákat
2020. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!