Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodás szakkal...

Nemzetközi gazdálkodás szakkal kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagy segítségemre lenne ha valaki útba tudna igazítani :) Eddig mérnök szakra jártam a BME-re viszont a 4. félév után rájöttem, hogy nem akarom az egész életemet a mérnöki pályára terelni. Mindig is szerettem a társadalom és gazdaság tudományokat valamint nagyon szeretem az országhatárokon átívelő munkaköröket ezért a nemzetközi gazdálkodás tűnik a legjobb választásnak. A matematika nem gond és angolul is felsőfokon beszélek, továbbá az sincs ellenemre ha megkell tanulnom németül/oroszul. Eddig sajnos senkivel nem tudtam beszélni róla így rengeteg kérdésem van a szakot illetően. Nagy segítségemre lenne, ha tudnátok egy-két kérdésemre választ adni a következől közül: melyik egyetemet válasszam, milyen nehéz a szak, hogy van jelen a nyelv az oktatásban, mik a legnehezebb tárgyak, érdemes-e akár levelezőn gondolkozni?

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. nov. 12. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem jó választás az NG. Én a BGE-n csináltam, és a cimboráim mind nagyon jó cégekhez kerültek, mint Citi, Morgan Stanley, Deloitte, stb. Én jelenleg egy startup-nál vagyok, szeretem.


"melyik egyetemet válasszam"

Szerintem a Corvinus, BGE, BME hármas közül szabadon választhatsz, nyilván a Corvinus a legjobb, de mint mondtam, semmi hátrány nem ért hogy a Külkert végeztem, csak kegyetlen messze van a belvárostól.


"milyen nehéz a szak"

El lehet végezni, de nem könnyű. Nekem sok beadandóm volt, ezért az összes időm elment rá hétközben, igaz nem csúsztam, és 2 félévet külföldön tanultam, szóval nyomni kellett.


"hogy van jelen a nyelv az oktatásban"

Nekem kötelező volt plusz 2 nyelvet tanulni, az elsőt ellógtam, de a második (keleti) nyelvből végül felsőfokra jutottam, a külkeren nagyon jók a nyelvórák.


"mik a legnehezebb tárgyak"

Szerintem a statok, de kinek mi. Ha jó a fejed matekból, lehet más lesz az. A sors végül úgy hozta hogy egy 2 kredites szabadon választott etika és protokoll tárgyból kellett legtöbbször vizsgázzak...


"érdemes-e akár levelezőn gondolkozni"

Szerintem, ha megengedheted anyagilag, inkább nappali. Levelezőn jóval kevesebb anyagot adnak le, tanárok mondták.

2020. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

A nemzetközi gazdálkodás szak tulajdonképpen gazdálkodási szak erősebb nemzetközi akcentussal (vonatkozással)


Én a helyedben befelyezném a mérnöki szakot és kiegészítő képzésben csinálnék utána egy gazdasági diplomát, ki tudja mit hogy az élet alapon...


Ezt mint idősebb faszi mondom retrospektíve

2020. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2020. nov. 14. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nov. 12. 16:33

Kérdezhetek pár dolgot én is tőled?


"Szerintem jó választás az NG. Én a BGE-n csináltam, és a cimboráim mind nagyon jó cégekhez kerültek, mint Citi, Morgan Stanley, Deloitte, stb. Én jelenleg egy startup-nál vagyok, szeretem."


Ők, ezeknél a nagyvállalatoknál igazi nemzetközi gazdaságis pozícióba kerültek vagy másfajta közgazdászba. Gondolom nem SSC jellegűbe, ugye?


Ezek a nagyvállalatok nem inkább pénzügy, közgazdasági elemző, számvitel, biztosítás és pénzügyi matematika MSC-ket várnak el?


Kevésbé matekos mint a fent említett szakok, igaz? De az alapszak is mint a pénzügy és számvitel például?


Sok vita van arról, hogy Corvinus mellett a BGE van-e annyira jó, lehet-e olyan jól kezdeni onnan is a karriert mint a Corvinusról. Tehát akkor szerinted lehet, úgy látom.

2020. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4,

"Ők, ezeknél a nagyvállalatoknál igazi nemzetközi gazdaságis pozícióba kerültek vagy másfajta közgazdászba. Gondolom nem SSC jellegűbe, ugye?"


Változó. Persze, sokan vannak SSC-ben, főleg pályakezdéskor, gyak alatt, de nem tudom ez mennyire baj (én még nem voltam ilyen cégnél).


"Ezek a nagyvállalatok nem inkább pénzügy, közgazdasági elemző, számvitel, biztosítás és pénzügyi matematika MSC-ket várnak el?"


A konkrét haveri köröm fele kockázatelemzőként és pénzügyi elemzőként kötött ki NG-ről, szóval nem hiszem, de azt hozzá kell tennem, hogy azért ők a jobbak voltak. Mind vagy nagyon szorgalmas, vagy nagyon éles eszű srác volt, többen verseny részvétellel, akár eredménnyel.


"Kevésbé matekos mint a fent említett szakok, igaz? De az alapszak is mint a pénzügy és számvitel például?"


Nem tudom, nem látok rá annyira, de van egy nagyon jó BGE gazdinfón végzett barátom, akivel átbeszéltük ezeket, és ugyan annyi matekos tárgyunk volt, ő pedig a pénzügyesekkel vizsgázott együtt folyton, ha jól tudom, ergo ekvivalens a kettő.

Nekünk volt: Matek1, Matek2, Stat1, Stat2, Opkut.

A staton vért izzad mindenki, arról egyszerűen nem hiszem el hogy nagyon keményebb lehet bárhol máshol. A matek lehet máshol nehezebb, nem tudom. Van egy mondás a KKK-n hogy ha megvan a stat2, megvan a diplomád.


"Sok vita van arról, hogy Corvinus mellett a BGE van-e annyira jó, lehet-e olyan jól kezdeni onnan is a karriert mint a Corvinusról. Tehát akkor szerinted lehet, úgy látom."


Neeeeem, azért ezt nem mondanám. Félreérthető voltam akkor, elnézést.

Azt állítom, hogy bizonyos BGE-s diplomák is értékesek, és nagyon szép karriert lehet velük befutni, ha szorgalmas vagy és szerencsés, mert látom magam körül, és én sem bántam meg hogy ezt a szakot választottam.

Sajnos egyre rosszabb a neve a BGE-nek, válogatás nélkül veszik föl szinte az embereket, de nagyon sokan kihullanak vagy csak 4-5 év latt végeznek.

2020. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a válaszokat!

Én éppen azt hittem, hogy a szigorúbb felvételi szabályokkal (központilag meghatározott minimumok) már a BGE-re is elég nehéz bejutni.

Régen volt, hogy a Corvinusra piszok nehéz volt, a BGE (vagyis akkor még BGF) sokkal alacsonyabb pontszámmal is összejött.


Az SSC-kre azért kérdeztem rá, mert aki közgazdász irodista helyen kezd dolgozni onnan elég nehezen tör ki, ha nem tanul később is valamit.

Azért azok nem szakmai helyek.


Valószínű úgy lehet ahogy írtad, hogy a nemzetközi gazdaságtanról azok érnek el nagyobb dolgokat, akik nagyon odateszik magukat. A pénzügyről alapból könnyebb.

Illetve a Corvinusról könnyebb mint mondjuk a BGE-ről. Nyilván ez így durva megközelítés, de igaz lehet.



Az első évben mindenki ugyanazt tanulja, én úgy tudom.

De egy pénzügyesnek (hát még egy Corvinus akalmazott közgazdaságtan, stb... szakokon) később mélyebben jelen van a matek mint az NG-n.

De nem garancia, hogy amit én tudok az biztos igaz.



A Külker kar amúgy inkább laza közösség, nem annyira hatjósak, karrieristák, ugye?

2020. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

" Illetve a Corvinusról könnyebb mint mondjuk a BGE-ről. Nyilván ez így durva megközelítés, de igaz lehet. "


Persze. Néha olvasok nagyon becsmérlő hozzászólásokat itt a gyakorin a BGE-ről, és nem esik jól, nyilván, mert mint följebb írtam, nem is tartom igaznak, az ellenkezőjét tapasztalom.

Így utólag egyébként amit a legértékesebbnek látok a Corvinusban, és sajnálom hogy nem volt részem benne a BGE keretein belül, az az értékes színvonalas szakkollégiumi rendszer.

A külkeren is rengeteg motivált, eltökélt hallgató van, de nincs hozzá intézményi keret ami összefogná őket és hasznosítaná vagy kultiválná a plusz energiáikat, mivel az összes hallgatói szerv hétköznapi a berúgásokon alapul benyomásaim alapján. Persze, kereslet, kínálat...

2020. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!