Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másoddiplomaként szeretnék...

Másoddiplomaként szeretnék tanulni még valamit, az alábbiak közül szerintetek melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Meglévő diplomám szociológiából van. Most egy darabig otthon leszek gyeden/gyesen, és ez alatt az idő alatt szeretnék elkezdeni egy másik szakot levelező tagozaton, hogy majd jobb állásokra pályázhassak vele a babázás után.
2020. nov. 19. 12:41
A kérdező szavazást indított:
Jogász
Emberi erőforrás tanácsadó
Pszichológia
Gazdasági és jogi szakfordító (német)
Családpolitika és humán szakpolitikák gazdaságtana
Szociálpolitika
Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatás
Egyéb - megírom kommentben
19 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
10 éve jogászhiány van az országban, azzal fixen lesz munkád.
2020. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Survey statisztika mesterszak ha jó vagy statisztikából


Vagy kereskedelem és marketing alapszak szombati levelezőn


A két kezemet összetenném, ha szociológia lenne az alapképzésem, szerintem bomba jó szak. Innen kell továbbmenni üzleti vagy adatanalitika szakra. Bomba jó karrier garantált.

2020. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Survey statisztika csak nappali tagozaton indul, ami értelemszerűen nekem nem fér bele. Kermark-ra meg csak alapszakra mehetnék, mesterre nem. Alapszakot meg csak úgy kezdenék el újra, ha tényleg nagyon-nagyon érdekel az a terület.
2020. nov. 19. 14:14
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Jogászhiány? Hatalmas a túlképzés a jogászokból.


Én azt tanácsolom, hogy a szociológia után kezdj el adatelemzés, big data irányba mozogni. Nem tudom, hogy levelezőn indul-e valami hasonló képzés, de mindenféleképpen nézz utána, mert hatalmas jövője van.


Ha valamiért ez nem fekszene neked, akkor valami gazdálkodástudományi mestert tudnék esetleg ajánlani (pl. marketing).

2020. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Survey statisztika csak nappali tagozaton van az ELTE-n és a KRE-n is. Máshol nincs ilyen képzés. Nappali tagozatot már nem tudok bevállalni.


Az alapszakomat nem most csináltam, hanem még 2011-2014 között, akkoriban kötválnak pedig nem ilyesmi tantárgyakat vettem fel, tehát csak annyit tanultam, amennyi kötelező volt. Korábban adtam be kreditelismertetési eljárási kérelmet, s bár elviekben szociológiáról lehetne menni gazdasági mesterszakokra is, én nem mehetek, mert nekem nincs meg hozzá az elégséges kreditem.

2020. nov. 19. 14:18
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Előző vagyok. #2-től függetlenül írtam le ugyanazt. Ebből is látszik, hogy ezen a területen ez a két irány az, ami a "jobb állás" kategóriába belefér. Persze lehet, hogy más szakokkal is lehet picivel jobb állásod, de ez a kettő az, ami jelentősen jobb lehetőségeket kínál.
2020. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem, de ezekre nem tudok menni a fenti okokból kifolyólag. :(
2020. nov. 19. 14:20
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Akkor, ha jó vagy amúgy statisztikából / kutatásmódszertanból, ÉS nem akarsz nagyon sokat költeni rá, szerezz adatelemző certifikációkat Courserán!


Nem tudom még SPSS-t tanultál-e (valószínűleg igen), de ha igen, akkor ideje elkezdeni R-t tanulni. Nézz körül a Courserán, rengeteg nagyon jó minőségű Data Science kurzus van R nyelven (Harvard, John Hopkins, IBM...), elviselhető áron.


Én ezzel foglalkozom és sokan jönnek szociológiából a szakmába, nagyon sikeresen! (Mivel a szociológusok már láttak / generáltak igazi, valódi adatot életükben, amúgy is a szakmájuk az adatelemzés.) És ezt otthon is meg tudod tanulni. Nem kell hozzá más, csak egy számítógép meg elszántság. Tulajdonképpen még teljesen ingyenes kurzusokat is tudok ajánlani.

2020. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%

Tessék itt van mindjárt egy. [link]


Top minőség, ilyet soha nem kapsz itthon egy egyetemen. Az ára elviselhető. A papírt meg beteszed a LinkedIn-edre és innen már haladhatsz tovább.

2020. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Én is csak azt tudom mondani mint a följebbi hozzászólók, ha szociológiát végeztél, és szeretnél jobb állásokra pályázni, szociológia alappal nagyon nagyon már-már közhelyesen jó adatelemzés, big data, stat irányba elmozdulni.
2020. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!