Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másoddiplomaként szeretnék...

Másoddiplomaként szeretnék tanulni még valamit, az alábbiak közül szerintetek melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Meglévő diplomám szociológiából van. Most egy darabig otthon leszek gyeden/gyesen, és ez alatt az idő alatt szeretnék elkezdeni egy másik szakot levelező tagozaton, hogy majd jobb állásokra pályázhassak vele a babázás után.
nov. 19. 12:41
A kérdező szavazást indított:
Jogász
Emberi erőforrás tanácsadó
Pszichológia
Gazdasági és jogi szakfordító (német)
Családpolitika és humán szakpolitikák gazdaságtana
Szociálpolitika
Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatás
Egyéb - megírom kommentben
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
10 éve jogászhiány van az országban, azzal fixen lesz munkád.
nov. 19. 12:51
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Survey statisztika mesterszak ha jó vagy statisztikából

Vagy kereskedelem és marketing alapszak szombati levelezőn

A két kezemet összetenném, ha szociológia lenne az alapképzésem, szerintem bomba jó szak. Innen kell továbbmenni üzleti vagy adatanalitika szakra. Bomba jó karrier garantált.

nov. 19. 14:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Survey statisztika csak nappali tagozaton indul, ami értelemszerűen nekem nem fér bele. Kermark-ra meg csak alapszakra mehetnék, mesterre nem. Alapszakot meg csak úgy kezdenék el újra, ha tényleg nagyon-nagyon érdekel az a terület.
nov. 19. 14:14
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Jogászhiány? Hatalmas a túlképzés a jogászokból.

Én azt tanácsolom, hogy a szociológia után kezdj el adatelemzés, big data irányba mozogni. Nem tudom, hogy levelezőn indul-e valami hasonló képzés, de mindenféleképpen nézz utána, mert hatalmas jövője van.

Ha valamiért ez nem fekszene neked, akkor valami gazdálkodástudományi mestert tudnék esetleg ajánlani (pl. marketing).

nov. 19. 14:14
 5/11 A kérdező kommentje:

Survey statisztika csak nappali tagozaton van az ELTE-n és a KRE-n is. Máshol nincs ilyen képzés. Nappali tagozatot már nem tudok bevállalni.

Az alapszakomat nem most csináltam, hanem még 2011-2014 között, akkoriban kötválnak pedig nem ilyesmi tantárgyakat vettem fel, tehát csak annyit tanultam, amennyi kötelező volt. Korábban adtam be kreditelismertetési eljárási kérelmet, s bár elviekben szociológiáról lehetne menni gazdasági mesterszakokra is, én nem mehetek, mert nekem nincs meg hozzá az elégséges kreditem.

nov. 19. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Előző vagyok. #2-től függetlenül írtam le ugyanazt. Ebből is látszik, hogy ezen a területen ez a két irány az, ami a "jobb állás" kategóriába belefér. Persze lehet, hogy más szakokkal is lehet picivel jobb állásod, de ez a kettő az, ami jelentősen jobb lehetőségeket kínál.
nov. 19. 14:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, de ezekre nem tudok menni a fenti okokból kifolyólag. :(
nov. 19. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Akkor, ha jó vagy amúgy statisztikából / kutatásmódszertanból, ÉS nem akarsz nagyon sokat költeni rá, szerezz adatelemző certifikációkat Courserán!

Nem tudom még SPSS-t tanultál-e (valószínűleg igen), de ha igen, akkor ideje elkezdeni R-t tanulni. Nézz körül a Courserán, rengeteg nagyon jó minőségű Data Science kurzus van R nyelven (Harvard, John Hopkins, IBM...), elviselhető áron.

Én ezzel foglalkozom és sokan jönnek szociológiából a szakmába, nagyon sikeresen! (Mivel a szociológusok már láttak / generáltak igazi, valódi adatot életükben, amúgy is a szakmájuk az adatelemzés.) És ezt otthon is meg tudod tanulni. Nem kell hozzá más, csak egy számítógép meg elszántság. Tulajdonképpen még teljesen ingyenes kurzusokat is tudok ajánlani.

nov. 19. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
17%

Tessék itt van mindjárt egy. [link]

Top minőség, ilyet soha nem kapsz itthon egy egyetemen. Az ára elviselhető. A papírt meg beteszed a LinkedIn-edre és innen már haladhatsz tovább.

nov. 19. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Én is csak azt tudom mondani mint a följebbi hozzászólók, ha szociológiát végeztél, és szeretnél jobb állásokra pályázni, szociológia alappal nagyon nagyon már-már közhelyesen jó adatelemzés, big data, stat irányba elmozdulni.
nov. 19. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!