Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországi emelt érettségir...

Magyarországi emelt érettségire csak magyar állampolgár jelentkezhet?

Figyelt kérdés
Felvettem a kapcsolatot a felvi.hu-val, ők elküldtek az oktatas.hu-hoz, akik nem nagyon akarnak válaszolni. Ti hogy tudjátok? Van valaki akinek van ilyen téren tapasztalata?

2020. nov. 20. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sok határon túli magyar is tesz emeltet.
2020. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az EU tagállamai nem tehetnek különbséget állampolgárság alapján, tehát amit Magyarországon egy magyar állampolgár megtehet, azt az EU összes tagállamának a polgára is. (Előző voltam)
2020. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pfuu, gyorsak voltatok. Köszi szépen! :DD
2020. nov. 20. 20:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltál*, utólag olvasom, hogy egy ember voltál
2020. nov. 20. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Bárki tehet aki; már nincs tanulói jogviszonyban, vagy van érettségi bizonyítványa.Ez ettől független.
2020. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5/5 vagyok ismèt.


Jelenlegi törvèny szerint Az jelentkezhet bármely tantárgyból bármilyen szinten èrettsègi vizsgára;


* aki vagy befejezte a közèpiskolát, de nem tett èrettsègi vizsgát(megvan a gimnáziumi/szakgimnáziumi/règi szakközèpiskolai(mint az enyèm)/Közèpiskolai ami èrettsègire kèszít fel, befejezett bizonyítványa).



*Akinek megvan az èrettsègi bizonyítványa.


Ez állampolgárságtól független.


Kèrdezd további információkèrt az oktatási hivatalt. www.oktatas.hu

2020. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!