Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldi diákok számára hol...

Külföldi diákok számára hol történik az emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Halottam, hogy a középszintü érettségit az érettségiző iskolájában kell megirnia, de az emeltet a lakcímhez legközelebbi suliban. Azthiszem így van, javítsatok ki ha nem. A külföldi diákokkal ez hogy van? A határhoz legközelebbi suliban kell megírnom (tehát jelen esetben Debrecenben, mert ugye Erdélyből vagyok? ) Köszi a válaszokat előre is.

2020. nov. 21. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy.

Az iskolád kijelöl, egy másikat ahol megirhatod.

2020. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem mit írt az első, mindenesetre én fővárosi kormányhivatalnál jelentkeztem (akárhonnan jössz, emeltre korm.hivatalon keresztül kell). Neked erdélyiként csak annyi beleszólásod van, hogy melyik megye kormányhivatalán keresztül jelentkezel. Mert ha van pl rokonod Debrecenben, akihez tudsz menni az érettségi alatt lakni, akkor azt a címet kell megadnod majd a jelentkezésnél is, és ahhoz a címhez keresik meg a legközelebbi iskolát. (Nekem nagynéném lakik Budapesten, azért jöttem ide).
2020. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kormányhivatalban jelentkezel az érettségire és majd ők kijelölik, hogy melyik iskolába kell menned érettségizni.

Sok sikert!

2020. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! :D
2020. nov. 21. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon a megyeszékhelyen jelentkezzél, amelyik megyében érettségizni akarsz! Tehát ha neked Debrecen környéke az ideális, akkor a debreceni kormányhivatalban. Mindenképpen kell hogy legyen egy magyarországi levelezési címed (rokon, barát), mert külföldre nem leveleznek.
2020. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!