Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetem az államhoz...

Ha egy egyetem az államhoz tartozik, akkor az állam miért nem korlátozza őket jobban, abban, hogy mit csinálnak az általuk fent tartott intézményekben? Hogy van ez a rendszer?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy ezt a kérdést objektíven írom, nem írom bele direkt a magánvéleményemet, ezért ilyen válaszokat is várok!


Én láttam állami és egyetemi kézben lévő például felső tagozatok és gimnáziumok helyi tantervét és a közvetlen állami kézben lévőben, sokkal másabb volt a tanterv mint a másikban. Az egyetemi sokkal liberálisabb, például felsősöknek és gimiseknek olyan órákat tartanak, ahol párkapcsolat tanácsokat, néha még szexualitáshoz is tanácsokat adnak. Rengeteg érzékenyítő tréninget tartanak. Életmódhoz adnak tanácsokat. Sokat van szó társadalmi témákról is, ami sokszor ütközik a kormány gondolataival. (Ismerősök tapasztalata.) Amíg a közvetlen állami intézmények, kevésbé közvetlenek, ott sokkal inkább az elemi tudásra helyezik a hangsúlyt. Szerintük első sorban "az iskolai, hagyományos, rendes tanulás" a cél. Ezekben az intézményekben az a legeslegfontosabb, hogy minden diák tudja a tananyagot, értse is azt és tudja is a való életben alkalmazni. Itt sokkal tekintélyelvűbb és konzervatívabb a szemlélet.


Ez hogy lehetséges?? Mi az hogy egyetemi autonómia?? Köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 21. 15:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!