Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek tavaszi félévben...

Szerintetek tavaszi félévben is marad már a távoktatás (egyetemek)?

Figyelt kérdés

Vagy el tudjátok azt képzelni, hogy januárban/februárban megint mindenki visszaköltözhet majd a kollégiumokba és elindulhat újra a jelenléti oktatás? Csak azért, mert ebben látok olyan kockázatot, hogy akkor utána néhány héttel később megint küldhetnének haza mindenkit, ami meg már eléggé kényelmetlenül jönne ki így sokadik alkalommal.

Persze kérdés, hogy a vakcina megjelenése is változtat-e bármin addig. Mit gondoltok, szerintetek mi lesz tavasszal az egyetemeken?



2020. nov. 22. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem februárban visszamehetünk, de addig még nagyon sok idő van és sok minden változhat.
2020. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem mostmár így marad, tényleg baromi kényelmetlen kb 2-3 havonta költözködni, másrést gondolj bele, nagyon sokan, főleg a kolisok több száz km-re laknak az egyetemtől, mekkor a szívás ez, hogy kvázi negyedévente megoldani valahogy, hogy a fél életüket fel-le cipelgesség az otthonuk és a koli között? Az a másik, hogy év közben átállni meg vissza a táv- és jelenléti oktatásra sem kellemes, és ez még enyhe kifejezés, az meg a másik, hogy rengeteg kárt és káoszt okoz, mindenkinek.
2020. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
így marad, ebben a tanévben. Szeptemberre áll vissza (az egyetemi oktatás) én így értettem.*
2020. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azt mondogatja a dékán és a rektor is, hogy a tavaszi félév már jelenléti oktatásban megy. Mondjuk mi a jelenlegi félévet is rendesen kezdtük és csak november 9-től vagyunk online. Azt is el tudom képzelni, hogy jelenlétivel indítunk és utána ismét átállunk onlinera, ha a helyzet úgy kívánja... Aztán persze biztos információk még sehol sincsenek, szerintem is meg kell várni, amíg eljutunk addig, hogy ez a kérdés aktuális legyen. Szerintem a kormány most sokat vár a korlátozásoktól is, lehet lesz vakcina stb., ezért szerintem lehet ezzel kalkulálni, hogy újra nyitás lesz. Aztán ki tudja, persze.

Egyébként én személy szerint örülnék neki, ha visszaállnánk jelenlétire, mert nekem az sokkal szimpatikusabb, sokkal jobban megy a tanulás is, lakhatok az egyetem városában és a kollégiumban... nekünk nem kellett kipakolnunk a koliból (mármint ki kellett költözni, de a cuccunk maradt) és azért van egy-két holmim, ami ottmaradt és nem tudtam visszamenni érte. Illetve a könyvtár miatt is jó lenne (rendelni lehet a könyveket, de mivel hazaköltöztem ezért ez nem opció és most a szakdolgozathoz azért jó lenne, ha hozzáférnék a könyvtárhoz....).

2020. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!