Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik tényleg tanulni is...

Akik tényleg tanulni is akarnak: hogy élitek meg a digitális oktatást?

Figyelt kérdés
Most azokhoz szólok, akik nem elbaromkodni akarják az órákat, hanem szeretnék, hogy ebből a rossz helyzetből kilehessen hozni a maximumot, érettségire felkészülni (általános iskolásokat is kérdezhetnék, de most főleg gimnazisták válaszai érdekelnének), tényleg ennyire rossz a helyzet nálatok is mint ahogy ytube-ra feltöltött "vicces" montázsokból látszik vagy ez csak egy kis réteg? De tanárokhoz is szól a kérdés! Milyen nálatok a helyzet? Hogy viselkednek a diákok az órákon?

2020. nov. 22. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nálunk ugyanúgy tartanak órákat, mint az iskolában. Reggeltől estig. Én személy szerint örülök, hogy komolyan veszi mindenki nálunk, de nagyon fárasztó is tud lenni, mivel sokat ülünk gép előtt. Az utóbbi néhány napban a szemem már elkezdett fájni.

Szóval szerintem túlélhető.

Egy szakmás.

2020. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Huu. reggeltől estig? Elmondanád kérlek, hogy néz ki nagyjából az órarended..? mondjuk egy átlag hétfői nap.

Én már érettségiztem, kimaradtam ebből a "buliból", de érdekel mi a helyzet a digitális oktatással

2020. nov. 22. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok 12-es, nem új számomra ez a digitális tanulás, mert 9-10-ben magántanuló voltam, így már volt tapasztalatom etéren. Személy szerint örülök is ennek a tanulási módnak, imádtam magántanuló lenni, sokkal jobban haladtam. Szerintem aki tényleg tanulni akar, és tudja a céljait, annak nem kell a tanár folytonos noszogatása és fegyelmezése. Nálunk az érettségi tantárgyakból, meg természettudományos tárgyakból van online óra, de pár tanár ebből is "jófejségből" azt mondta, hogy a heti x órából a felén kötelező a részvétel, a másik felén inkább ilyen kötetlenebb kérdezz-felelek történik a tananyaggal kapcsolatban.
2020. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte minden óra megvan tartva, bár kevesebb óra számban. És ide értendő, hogy pl online tesink is van hetente egyszer. Az órán ugyanúgy írunk, dolgozatokat csakis bekapcsolt kamerával és mikrofonnal írunk. Reggel kötelező első órára felkelni, még akkor is alapvetően nem lesz megtartva.
2020. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És hogy bírjátok fizikailag? Értem itt azt, hogy nekem mindig jobban fájt a hátam a gép előtt üldögélve mint tanórákon. Emellett ráadásul a több órás képernyőbámulás nagyon rossz a szemnek..
2020. nov. 22. 18:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szörnyű.

Szép és jó,hogy viszonylag több időnk van,nem kell buszozni,stb de...

Begőzölök,hogy mindig a gép előtt ülök,egyik szemem mindig a telefonon van,hogy mikor kapunk valamit normálisan ebédelni se tudok mert rövidek a szünetek dr fél 3kor se akarok mert addigra már kopog a szemem az éhségtől. Barátokkal videochatelek de a szociális életem az mínuszban van a csalàdomon kívül nem találkozok senkivel.

Dolgozatok is macerásak,most leadta vagy nem,miért nem látja a tanár,ez akadozil vagy amaz,stb.

Elég volt a tavazi zár,nekem ez már sok.

Nem a vírus fog nekem ártani hanem ez a helyzet.


Tudom,más simán meg tudja oldani,örülök neki,de szeretnèk normális diák módjára élni és nem hónapokat otthon a gép elôtt tölteni.

2020. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!