Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezhet-e a tanárom, hogy...

RandomUser2 kérdése:

Kötelezhet-e a tanárom, hogy bekapcsoljam a kamerám az online órák során?

Figyelt kérdés
Én sem most jöttem le a falvédőről ezért pontosan tudom, hogy hogyan lehet kibújni alóla. Engem az érdekelne, hogy van-e hozzá joga, vagy sem.

2020. nov. 25. 17:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Van.
2020. nov. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Kötelezhet. Meeten be tudsz állítani magadnak egy hátteret.
2020. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk tavaly azt mondták, hogy a diákot erre nem lehet kötelezni.
2020. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%
Hogyan lehet, 2-es? 🙃
2020. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy nem kötelezhet. Kérni kérhet. Slussz.
2020. nov. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

Tévedésben vagytok.


Én egyetemista vagyok, és nálunk a tanszékbezető(ahová a szakom tartozik) bizony kötelezett minket erre.


Valamint (tavalyi) vizsgánál volt tanár, aki személyit kért.

Noss, ez hogy oldható meg kamera nélkül! -persze nem kell személyit mutatni gondolom, de nálatok is látni kelljen, ki van a kamera mögött.


Szóval kötelezhet a tanár, de ez lehet tanárfüggő.


Viszont, hogyha tanszékvezető/dékán/ vagy középiskolai igazgató/ osztályfőnök határozatot hoz a kamera bekapcsolására, akkor főleg köteles vagy. Vizsgánál, szóbelinél meg pláne, hiszen ha nem lának, nem látják hogy nem e puskázol, vagy könyvből, jegyzetből felmondod az egészet.


Egyébként én sem örülök a kőtelező kamerázgatásnál.

Adatvédelmi okokból, pl a Zoom, ott bizony van harmadik fél. Tavasszal volt is krülötte mizéria, hogy nem biztonságos.


De googlés dolgokat sem kell félteni.

2020. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

"Szóval kötelezhet a tanár, de ez lehet tanárfüggő."

Nem az volt a kérdés, hogy szoktak-e kötelezni, hanem hogy kötelezhetnek-e. Márpedig a kötelező dolgok nem "függő" dolgok.

2020. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Tévedésben vagytok.

Én egyetemista vagyok"

Nem vagyunk tévedésben. A közoktatásról beszélünk. Ott csak arra kötelezhetnek, aminek megteremtik a feltételeit, márpedig az otthonról történő kamerázáshoz se kamerát, se telefont, se számítógépet, se internetelérést nem biztosít senki, főleg nem a tanár. (Az internetelérést támogatják, de csak azoknak, akiknek már eleve van előfizetésük, és nekik is csak utólag, úgy, hogy majd a decemberi számlából vonják le, tehát januárban juthatnak hozzá a szülők ahhoz, amit most megelőlegeznek az oktatásügy számára...)


"és nálunk a tanszékbezető(ahová a szakom tartozik) bizony kötelezett minket erre."

Csakhogy te nem vagy tanköteles korban, akármikor dönthetsz úgy, hogy na ilyen feltételekkel, ilyen körülmények között inkább dolgozni mész, és majd később folytatod a tanulmányaidat, amikor már normalizálódik a helyzet.


"ha ... középiskolai igazgató/ osztályfőnök határozatot hoz a kamera bekapcsolására"

:-OOO

:DDD

Határozatot? Az ofő? Miről beszélsz? :DD


"Vizsgánál"

Nyelvvizsgánál, érettséginél más a helyzet, de arra nem is kötelező jelentkezni.


"ha nem lának, nem látják hogy nem e puskázol, vagy könyvből, jegyzetből felmondod az egészet"

Ha látják, akkor is felolvashatja akárhonnan, ne vicceljél már... Odateszi a könyvet a kamera környékére, és kész.


"Adatvédelmi okokból, pl a Zoom, ott bizony van harmadik fél. Tavasszal volt is krülötte mizéria, hogy nem biztonságos."

Nagyon várom már, hogy adatvédelmileg végre mondjanak valamit, mert az egészen biztos, hogy senki sem köteles kamerán keresztül hallhatóvá tenni pl. az ágyhoz kötött beteg rokona jajgatását, vagy egyszerűen azt, hogy az otthonról dolgozó szülei épp mit beszélnek telefonon akárkivel, vagy melyik tévécsatornát nézi akármelyik családtag. Márpedig ezek mind behallatszanak, ha az otthonról tanuló gyerek kamerázik is, és nem elég nagy a lakás (a képi információról nem is beszélve, hogy pl. milyen bútor előtt ül, stb.) Ha csak egy ilyen gyerek is van (az osztályban? az országban?), akkor milyen alapon kötelezhető a többi arra, amire ez a gyerek nem?

2020. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
👏 8-as 👏 😊
2020. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

"A közoktatásról beszélünk. Ott csak arra kötelezhetnek, aminek megteremtik a feltételeit, márpedig az otthonról történő kamerázáshoz se kamerát, se telefont, se számítógépet, se internetelérést nem biztosít senki, főleg nem a tanár."

A suliban egy dolgozatíráshoz a tanár/iskola biztosítson tollat?


Az én iskolámban ezt a következőképpen oldotta meg a matektanár. Minden diáknak adott az őszi szünetig 3 darab osztályzatot (gondolom sejtitek, hogy nem három darab ötöst). Bejött a digitális oktatás és eljöttek a számonkérések. A tanár csak kameraképpel hajlandó dolgozatot íratni. Aki azt mondja, hogy nincs kamerája azzal nem írat dolgozatot és lezárja arra a három jegyre amit szerzett az első két hónapban.


"Nagyon várom már, hogy adatvédelmileg végre mondjanak valamit, mert az egészen biztos, hogy senki sem köteles kamerán keresztül hallhatóvá tenni pl. az ágyhoz kötött beteg rokona jajgatását..."

Sok kérdés van itt a gyakorin ebben a témában, de egyik sem nézi a tanár szemszögéből. A tanár megtagadhatja, hogy be legyen kapcsolva a kamerája egy tanórán? Ugyanazon okokból amiért egy diák is megtagadhatja. Képzeljünk el egy olyan középiskolás matematika órát ahol a tanárnak nincs kamerája és táblaképe. Mondjuk egyenletek megoldását vagy térgeometriát tanít mondjuk diktálással vezeti le az egyenletet. Sehol nincs jogszabályban leírva, hogy a tanár köteles kameraképet adni. Csak arra lehet kötelezni a tanárt, hogy tartsa meg az órát.


Érzésem szerint egyesek átestek a ló túloldalára. Ha itt oda-vissza mennek az adatvédelmi jogok, akkor nem lesz értelme a digitális oktatásnak. Szerintem ez senkinek nem lenne jó.

2020. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!