Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit érez az a diák, aki...

Mit érez az a diák, aki inkább megbukik, minthogy bekapcsolja a kamerát online vizsgán?

Figyelt kérdés

Csak én tartom szánalmasnak ezt az ellenállást? A tanárnak édesmindegy, ki miért bukik meg, miért hiszik azt az ilyenek, hogy számít a kis hisztériás műsoruk? Kit érdekel, ha lemorzsolódik vagy csúszik a saját hülyesége miatt? Igazából mit ér el vele azon kívül, hogy maga alatt vágja a fát?


Őszintén nem értem, hogy tényleg van, akinek megéri elvből ellenkezni és inkább megbukni, mint kibírni azt az egy-másfél órát, amíg megírja a feladatsort?


2020. jún. 2. 12:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem teljesen értem, hogy milyen elv lehetne amögött, hogy valaki nem hajlandó bekapcsolni a kamerát. Arra tudok gondolni, hogy csalni akart, amit nem tud megcsinálni a kamera előtt, ezért inkább erre hivatkozva előre feladja, vagy pedig annyira extrém módon szorong, hogy nem tudja bekapcsolni a kameráját. De utóbbi szerintem ritka eset lehet.
2020. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Idióta.
2020. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Biztos oka van hogy nem akarja bekapcsolni a kameráját. Te meg egyből elkezdesz itt pattogni.
2020. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Lehet pl hogy nem öltözött fel....

De amúgy gondolom csalni akar vagy a személyes jogait félti.

2020. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azzal érvelt, hogy neki a szobájába ne lássanak be idegenek és inkább csúszik, minthogy bepofátlankodjanak a személyes terébe. Meg GDPR így és úgy és egyébként is, neki mások ne dirigáljanak.
2020. jún. 2. 12:36
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Egészségére. Mindig mindenki a diákok jogaival jön (kötelesség ugye nem olyan fontos), hát akkor ne vegyük el tőlük azt a jogot sem, hogy megbukhassanak!
2020. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Itt nem biztos, hogy arról van szó, hogy "a szemtelen kölök már megint nem végzi el a kötelességét és nem fogad szót". Valakinek tényleg fontos, hogy egy idegen ember ne lásson be a szobájába vagy tényleg nem tudja jól kezelni ezt a kamerába beszélést és például attól fél, hogy csak hebeg-habog a kamerába meg leejti és egy nagyon kínos szituációba kerül egy számára idegen ember előtt. Nem kell ítélkezni, csak Isten tudja, hogy mi van az ember fejében. Azt találnám a legjobb megoldásnak, hogy ha a diák ilyenre hivatkozik ,akkor hivassa be a tanár személyesen felelni, mert június 1-jétől ez már lehetséges.
2020. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy nagyon rossz állapotú az otthona, és szégyelli

Én ezért megyek egy ismerősömhöz lebonyolítani az egyetemi online, kamerás vizsgát...

2020. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerűen szégyellem az otthonunkat, ez van

Pereg a vakolat, öreg a fal, ronda a teszkós festék, nagyon rossz a világítás, sokévtizedes bútorok. Egyszerűen nagyon leélt, lepukkant a lakás, akkor is csak maximum közepesen lefingott hangulatú, ha napokig takarítok..

Csak egyedül ez ellen nem tudok tenni, pénzünk nincs, tervezek különköltözni

#8

2020. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

Én például félek a kamerába beszéléstől,de mivel csak kétszer volt rá szükség, nem akadtam ki. Viszont nagyon kínos volt. A kamerába nézni nem tudok, ha a tanárt nézem a kijelzőn kínosan érzem magam, ha pedig a saját képemet a jobb alsó sarokban, akkor úgy néz ki mintha puskáznék:D

Komolyan, hülyét kapnék ha kamera előtt kéne dogát írnom. Egyrészt, ha online teszt, akkor lassítja a gépem, és nem tudom jól megoldani, mert kevesebb időm lesz.

Plusz aki nagyon akar csalni az kamerával is tud. Pl olyan szögben rakom le a lapokat, ahol a kamera nem látja, de nem gyanús ha nézi az illető. Mit tudom én, felragasztom a kamera mögötti falra és úgy teszek, mintha gondolkodnék. Vagy bármi...

2020. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!