Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz helyzetbe kerültem. Aki...

Nehéz helyzetbe kerültem. Aki ért a felsőoktatási rendszerhez tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Budapestre járok egyetemre anglisztika szakra, ez az első évem, és nem tetszik a szak. Jövőre szeretnék hazaköltözni Debrecenbe, és ide járni egyetemre, tehát februárban felvételizek.

Ezt a szakot már teljesen elengedtem... viszont a szüleim szeretnék, ha nem hagynám ott ezt az egyetemet, amíg nem kezdem el a másikat.

Már nem követem az órákat, sok tárgyból kigyűlt a hiányzásom. Inkább diákmelóznék. Egyáltalán érdemes vizsgákra jelentkeznem? Következő félévben áttesznek fizetősre? Ha minden tárgyat bukok, mennyi a kreditbüntetésem? És ha köv. félévben nem tesznek át fizetősre és ugyanúgy bukom a félévet, akkor vissza kell fizetnem a tandíjat?


Jobb lenne már a félév végén kiiratkoznom?

bocsi a sok kérdésért, de fogalmam sincs mik a lehetőségaim, és hogyan lenne a legjobb,

Leginkább az anyagi vonzata érdekelne ennek az egésznek



2020. nov. 29. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha elengeded ezt a félévet, és nem mész vizsgázni, akkor elképzelhető, hogy van kreditbüntetés, de olyan egyetemek is vannak, amelyeknél nem a bukott kreditek után fizetsz, hanem az újrafelvételükért. Tehát először is ezt érdemes megnézni a mostani egyetemed tanulmányi és vizsgaszabályzatában. Ez a fajta "büntetés" egyébként is egyetemfüggő, így a díj mértéke sem általános, mindenhol más.

Egy félév után nem raknak át fizetősre, emiatt nem kell aggódnod.

Amit én tennék a helyedben: Mérlegelnék, hogy a Debreceni Egyetemen az adott szakon milyen tárgyakat kell majd teljesíteni. Ami esetleg ugyanaz ott valamint a mostani félévben, abból mindenképp elmennék vizsgázni, hisz majd ha felvesznek Debrecenbe, nagy valószínűséggel elfogadják a most teljesített tárgyadat, így azt ott majd nem kell újra megcsinálnod. Mérlegelném továbbá, hogy következő félévben passziválnék (ekkor viszont nem mehetsz diákmunkára, mert aktív jogviszony kell a legtöbb esetben!) vagy kizárólag olyan tárgyakat vennék fel és teljesítenék, amelyeket majd el tudok fogadtatni Debrecenben, ezáltal lerövidítve az ottani képzési időt.

2020. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyat, hogy az első félév után szabadon ott lehet hagyni az egyetemet (nekem voltak ilyen szaktársaim), szóval ennek szerintem érdemes utánanézned. Erről részleteket sajnos nem tudok, de a Tanulmány Osztály valószínűleg tud segíteni.

Én a helyedben nem mennék el vizsgázni, ha úgysem követed az órákat, mert csak felesleges stressz lenne. Bár ha véletlenül van olyan tárgyad, amit az új szakodon is tanulnod kellene, akkor érdemes lehet azzal belehúzni és elmenni vizsgázni.

Amúgy szerintem, ha tudod, hogy úgyis ott akarod hagyni a szakot, akkor semmi értelme még egy félévet végigszenvedni, sokkal hasznosabb, ha inkább elmész dolgozni. És nem feltétlenül kell diákmunkát vállalnod. Plusz, a tárgyak gyakran egymásra épülnek, így ha ebben a félévben nem teljesíted a tárgyaidat, akkor valószínű, hogy csak néhány tárgyat tudsz majd felvenni a következő félévben.

2020. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!